منو
 کاربر Online
1564 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  دوشنبه 11 اردیبهشت 1391 [06:33 ]
  در فصل بهار چه تغییری در بدن اتفاق می افتد؟
 

در فصل بهار چه تغییری در بدن اتفاق می افتد؟

وقتی فصل زمستان می‌رسد، بدن انسان هورمونی به نام ملاتونین آزاد می‌کند که روی میزان خواب انسان تاثیر زیادی می‌گذارد. هر چقدر میزان ملاتونین ترشح شده بیشتر باشد، ساعات خواب انسان هم بیشتر می‌شود. با رسیدن بهار و بیشتر‌شدن مقدار نوری که روزانه دریافت می‌شود، مغز هم ملاتونین‌سازی‌ را کم می‌کند و با کم شدن میزان ترشح ملاتونین مقدار بیداری و هشیاری انسان‌ها به طرز معناداری بیشتر می‌شود.

- سروتونین بهبودبخش روحیه است و یکی از انتقال دهنده‌های عصبی مهمی است که نقش زیادی روی خلق‌وخو دارد. با رسیدن بهار مقدار ترشح سروتونین در بدن انسان افزایش می‌یابد.

فصل‌های مختلف روی سلامت انسان و میزان مقاومتش در برابر بیماری‌های مختلف تاثیر می‌گذارند.
در فصل بهار میزان حمله قلبی، عملکرد نامناسب بدن و آنفلوآنزا خیلی کم می‌شود، درست بر خلاف زمستان که این مشکلات بیشتر هستند.

در حقیقت تاثیراتی که بهار روی ذهن و بدن انسان‌ها می‌گذارد بیش از هر چیزی وابسته به هورمون‌هاست.

به تغذیه‌تان اهمیت بدهید. از ویتامین‌های مفید برای اعصاب در گروه ویتامین‌های B و C استفاده کنید. ورزش کنید. پیاده‌روی کنید. ارتباطتان را با دنیای اطراف‌تان قطع نکنید. فیلم‌های شاد و سرگرم‌کننده ببینید، کتاب‌های خوب و امید بخش بخوانید.
به موسیقی‌های شاد گوش کنید و به‌خودتان روحیه بدهید.

در نهایت اگر علائم افسردگی در شما هست، به یک متخصص اعصاب و روان برای معاینه بروید.

  امتیاز: 0.00