منو
 صفحه های تصادفی
اسهال خونی
هیدروژن
سیاره ایکس
شخصیت حقوقی شرکت های تجارتی
طی الارض به امر امام هادی علیه السلام
غول گیلا
حبسیه
تب روماتیمسی حاد
ویتامین c
عصر فضا
 کاربر Online
539 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  دوشنبه 04 اردیبهشت 1391 [06:34 ]
  نسبت کم خوابی با هوش
 

نسبت کم خوابی با هوش

یورگن تسولی، پژوهشگر در زمینه خواب معتقد است که خواب ناکافی منجر به پیری زودرس می‌شود و سلامتی انسان را هدف قرار می‌دهد.

کمبود خواب سیستم دفاعی بدن را تضعیف می‌کند، روند بهبود زخم را کاهش می‌دهد و در هضم غذا اختلال ایجاد می‌کند. در عین حال احتمال سرماخوردگی در کسانی که خواب ناکافی دارند سه برابر است.

خواب کافی هنگام شب به تقویت حافظه کمک می‌کند. مطالبی که مغز در طول روز دریافت کرده است، هنگام خواب در مغز دوباره مرور می‌شوند و عمق بیشتری می‌یابند.
تسولی می‌گوید: کمبود خواب افراد را خسته و کندذهن می‌کند.
کسانی که حدود ساعت ده شب به تختخواب می‌روند آرامش‌بخش‌ترین و مؤثرترین مرحله خواب را تجربه می‌کنند.

در عین حال خواب بیش از حد نیز می‌تواند به سلامتی انسان آسیب برساند. احتمال ابتلا به بیماری برای کسانی که بیش از ۸ ساعت می‌خوابند بیشتر است.
متخصصان در زمینه علم خواب از اجبار کردن خود به خواب هشدار می‌دهند. سرپیچی از نیاز بدن و اجبار کردن خود به خوابیدن نتیجه خوبی دربرندارد.

‌افرادی که گرایش به خواب طولانی دارند خود را در معرض مشکلات روحی و جسمی مختلفی قرار می‌دهند. حس خواب‌آلودگی که این افراد در طول روز احساس می‌کنند، مقاومت آنها را در برابر استرس و بیماری، کاهش می‌دهد.

  امتیاز: 0.00