منو
 کاربر Online
1579 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  شنبه 27 اسفند 1390 [19:21 ]
  خطرات ناشی از بازی های رایانه ای
 

خطرات ناشی از بازی های رایانه ای

بازی های رایانه ای یکی از سرگرمی های پرطرفدار در کودکان است.
یکی از نکات بسیار مهمی که باید در نظر داشت این است که بکار بردن هر وسیله ای ممکن است خطراتی را ایجاد کند.

در زیر به مشکالاتی که در اثر بازی های رایانه ای به وجود می آید اشاره می کنیم:
- یکی از این مشکلات زیاده روی در انجام این بازی ها است که اغلب کودکان و نوجوانان بدون توجه به زمان به این کار می پردازند.

- یکی دیگر از خطرات این بازی ها، سبب افزایش کودکان غیر فعال می گردد و مشکل بهداشتی در میان آنها بوجود می آورد. امروزه وزن زیاد و چاقی، خطر قابل توجهی برای کودکان است زیرا آنها بیش از حد تنقلات مصرف می کنند و فعالیت بدنی آنها نیز کاهش پیدا می کند.

- کودکان مهارت های ارتباطی خود را از دست می دهند. کودکانی که با کامپیوتر بازی می کنند خیلی کم فعال تر و اجتماعی هستند. همچنین بازی با رایانه، توانایی آنها را برای برقراری ارتباط با افراد دیگر در آینده را نیز کاهش می دهد.

- آخرین بررسی ها نشان داده که بازی های رایانه ای می تواند خشونت کودکان را افزایش دهد، و این افراد نسبت به دیگران در گروه سنی خود استرس دارند.

بهتر است بازی های رایانه ای تا حدودی برای کودکان محدود شود و تشویق شوند که سرگرمی های جالب و امن دیگری برای خود پیدا کنند.

  امتیاز: 0.00