منو
 کاربر Online
1467 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  جمعه 19 اسفند 1390 [09:39 ]
  استخوانهایتان را تقویت کنید
 

تقویت استخوان

تصویر

سبزی بخورید:
اغلب فرآورده ها، مانند شیر و پنیر دارای مواد غذایی لازم مانند کلسیم و پروتئین است. اما میزان بالای پروتئین موجود در آنها، خون را اسیدی می کند و باعث می شود بدن برای ایجاد تعادل کلسیم را از استخوان دفع کند.

همچنین، مولکول های پروتئینی موجود در شیر بزرگند و ما به راحتی نمی توانیم آنها را هضم کنیم. بهترین روش جلوگیری از پوکی استخوان استفاده از کلسیم های قابل جذب موجود در سبزی های برگ دار، حبوبات و دانه های خوراکی است.

آب پرتقال :
کلسیم و ویتامین D برای سلامت استخوان لازم است. ویتامین D برای جذب ویتامین C لازم است. بدن قادر است ویتامین C و D را به همان آسانی که از شیر جذب می کند از آب پرتقال نیز جذب کند. علاوه بر آن آب پرتقال سرشار از ویتامین C است که یک آنتی اکسیدان قوی است که در جذب کلسیم بدن کمک می کند.

آفتاب بگیرید:
تابش نور خورشید بر پوست سبب تولید ویتامین D می شود که برای سلامت استخوان، عملکرد درست سیستم ایمنی و مقاومت در مقابل سرطان، لازم است. بهتر است صبح و عصر که تابش خورشید شدید نیست آفتاب بگیرید.
اگر در وسط روز در معرض نور خورشید قرار می گیرید از کرم ضدآفتاب، کلاه و لباس های پوشیده استفاده نمایید.

مکمل های کلسیم :
برای جلوگیری از پوکی استخوان از دوران جوانی به طور منظم ورزش کنید و از ۳۵سالگی مکمل های کلسیم را مصرف کنید.

  امتیاز: 0.00