منو
 کاربر Online
721 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 13 اسفند 1390 [05:16 ]
  کریستال های `غیر ممکن` مهمان هایی از فضا
 

در کوه های کوریاک در روسیه قطعه ای کریستال خاص و غیر ممکن( در زمین ) پیدا شده است که ممکن است باقیمانده یک شهاب سنگ باشد. طبق آخرین مطالعات، شبه کریستال ها، یک نوع خاص از کریستال های واقعی هستند که فقط در آزمایشگاه ها، تحت شرایط و دمای خاص به صورت مصنوعی بوجود می آیند و امکان تشکیل آن در طبیعت کره زمین وجود ندارد. این تکه کریستال در سال 2009 یافت شد و ذهن ستاره شناسان را به خود مشغول نگه داشته است. امروز شواهد جدیدی یافت شده که نشان میدهد: این کریستال ها در زمان و حیات ابتدایی زمین، توسط شهاب سنگی به میهمانی زمین آمده اند. سایر کریستال ها مثل الماس و... در حالت ها و جاهای متفاوتی یافت می شوند اما این شبه کریستال ها با کریستال های معمولی متفاوت هستند و از استانداردهای ساختار کریستال ها تبعیت نمی کنند. محققان با بررسی این شبه کریستال ها به این نتیجه رسیده اند که بیشتر ساختار آن ها را، آلومینیوم و مس تشکیل داده است، مثل شهاب سنگ های کربن دار که بر روی زمین یافت می شوند. برخی از ژورنالها نوشته اند :
`شواهد نشان می دهند که شبه کریستالها می توانند به صورت طبیعی تحت شرایطی خلاف قوانین اخترفیزیکی تشکیل شوند و تا مدتهای طولانی پایدار بمانند.
چیزی که کاملا مشخص است این است که، این تکه های آسمانی، عادی نیستند.
حل این پازل های شگفت انگیز توسط قرار دادن این تکه ها کنار یکدیگر به تنهایی نمی تواند معمای منبع اصلی این شبه کریستال ها را حل کند اما می تواند راهنمایی برای مطالعه ی فعالیت های اولیه منظومه خورشیدی باشد.

ترجمه شده توسط: نسرین دهنمکی
منبع خبر: universetodayتصویر

  امتیاز: 0.00