منو
 صفحه های تصادفی
سیستم مدیریت آموزشی با محتوای توزیع شده
پلاستیک
سرگرمی های فکری
تقسیم بندی خاک از لحاظ سنگهای تشکیل دهنده
سلمیاک
ادوات انتقال بار
الکترود شناساگر فلزی
متصوفه
دو تفکر عمده در زمان ماکس وبر
دوران کودکی امام موسی کاظم علیه السلام
 کاربر Online
681 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  دوشنبه 17 بهمن 1390 [05:57 ]
  چه زمانی چه چیزی بخوریم(2)
 

چه زمانی چه چیزی بخوریم(2)

میان وعده: ساعت 10:30 صبح

تمرکز بر روی :مواد لبنی ، پروتئین ، غلات سبوس دار ، میوه ها ، آجیل(خوردن قبل و یا بلافاصله بعد از ورزش) ، لوبیا ، و حبوبات

شما می توانید به کاهش یا حفظ وزن ، با خوردن میان وعده مطمئن باشید.

در واقع ، مطالعات نشان می دهد که افرادی که میان وعده های غذایی می خورند و در نهایت مصرف کالری دارند(ورزش می کنند) نسبت به افراد گرسنه که منجر به پر خوری موقع نهار می گردد به مراتب بهتر است.

خوردن پروتئین ، چربی و کلسیم به عنوان میان وعده مناسب اند. پس مصرف لبنیات که دارنده ی این مواد است توصیه می شود.
ماست ساده ، پنیر ، غلات کامل ، غلات و شیر ، میوه (سیب) ، ذرت مکزیکی ، گردو و کشمش را انتخاب کنید.

هنگامی که شما قبل از تمرین ورزشی غذا می خورید ، کالری لازم برای سوخت رسانی به بدن و کار مطلوب در طول زمان ورزش را دارید، به علاوه می تواند خلق و خو را بهبود ببخشد و به شما انرژی که نیاز دارید تا ورزش کنید را می دهد.

محققان هلندی و انگلیسی نشان داده اند که غذا خوردن قبل از تمرین باعث کندی اثر کورتیزول و نپذیرفتن بدن برای ذخیره سازی چربی می گردد و سرعت از دست دادن چربی در طول تمرین و 24 ساعت پس از آن را افزایش می دهد.

فقط مطمئن شوید که میان وعده ی شما شامل پروتئین و کربوهیدرات به طور متعادل باشد. خوردن یک تا دو وعده از کربوهیدرات ها با یک وعده پروتئین در عرض 30 دقیقه قبل از شروع تمرین برای بدن مناسب است.
پس از تمرین مصرف پروتئین، کمک می کند تا بدن با اسیدهای آمینه ی تازه به تعمیر و ساخت عضله بپردازد و ساختار بدن شما بهبود می یابد و کربوهیدرات با بالا بردن سطح انسولین خون سبب کاهش تجزیه پروتئین و افزایش سرعت رشد عضلات پس از تمرین می گردد.

  امتیاز: 0.00