منو
 کاربر Online
538 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  شنبه 08 بهمن 1390 [10:44 ]
  ریزش مو
 

ریزش مو

تصویر

اگر در طول روز بین 50 تا 100 تار موی خود را از دست بدهید، ریزش موی طبیعی دارید. این موها، موهای مرده هستند. اگر این موها را که معمولا با دست کشیدن به سر و شانه زدن به دست می‌آیند، نگاه کنید، متوجه می‌شوید که انتهای سفیدی دارند.
جای موهای مرده ریخته، رویش مجدد مو خواهیم داشت و جای نگرانی نیست.

تصویر

یکی از شایع‌ترین علت‌های ریزش مو در خانم‌ها، کمبود آهن است.
علت شایع دیگر در خانم‌ها مانند آقایان مسایل ژنتیکی است، یعنی خانم‌ها هم دچار ریزش موی مردانه می‌شوند اما طرح ریزش مو در خانم‌‌ها با آقایان فرق دارد.

ریزش مو درافراد گیاهخواری که فقط از گیاهان برای تغذیه استفاده می کنند و یا افرادی که دچار بی اشتهایی عصبی و بیماری های شدید مثل سرطان های پیشرفته و ناراحتی های گوارشی هستند ممکن است دیده شود .
پروتئین از جمله مواد غذایی است که کمبود آن سبب ریزش مو می شود.

تاکنون ثابت نشده است که انواع ویتامینها در رشد موها تأثیر قابل توجهی داشته باشند ، اما مصرف بیش از حد ویتامینA می تواند باعث ریزش موها شود . از سوی دیگر ویتامین های موجود در شامپوها و سایر فرآورده های موضعی جذب نمی شوند و هیچ کارایی در تقویت و رشد موها ندارند.

به طور کلی رنگ کردن مو، فر کردن، سشوار زدن، استفاده از برس‌های دندانه‌ریز که می‌توانند موها را بکنند، استفاده از ژل‌ها که می‌توانند موها را به هم بچسبانند، استفاده از گیره‌‌ها و کش‌های مو که موها را تحت فشار قرار می‌دهند، همه می‌توانند به موی سر آسیب برسانند و مقدار ریزش مو را بیشتر کنند اما این ریزش دایمی نیست و موهای تازه جای آنها را می‌گیرند.
چنانچه میزان ریزش مو بیشتر از حد بود ، باید به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید تا علت ریزش مو مشخص شود و درمان لازم صورت گیرد.

  امتیاز: 0.00