منو
 صفحه های تصادفی
مجموعه فرهنگی هنری بعثت
نظام کار در خانوادده روستایی
آیا پوستین گرم می‌کند؟
شنبلیله
عوامل خارجی تغییر دهنده زمین
روز شمار زندگی فاطمه علیهاسلام
تبدیلهای موبیوس
آخرین وداع امام حسین علیه السلام در کربلا
ضربه آزاد
تاقدیس
 کاربر Online
265 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  جمعه 23 دی 1390 [17:15 ]
  هیچ ماده غذایی به خودی خود چاق کننده نیست.
 

هیچ ماده غذایی به خودی خود چاق کننده نیست.

هیچ ماده غذایی به خودی خود چاق کننده نیست. فقط زمانی که کالری موردنیاز روزانه بیش از حد تعادل باشد، آن وقت چاق کننده خواهد بود. برخی مطالعات نیز نشان می دهد کربوهیدرات ها در مقایسه با دیگر گروه های غذایی نظیر چربی ها اثر چاق کنندگی بسیار کمتری دارند.

افرادی که در رژیم غذایی روزانه خود از مقدار بیشتری کربوهیدرات برخوردارند در مقایسه با افراد دیگر کمتر در معرض چاق شدن قرار دارند و حتی رژیم های پرکربوهیدرات نقش قابل ملاحظه تری در لاغر شدن افراد ایفا می کند.

هر فردی مطابق با شرایط زندگی و میزان فعالیت در اجتماع باید رژیم اختصاصی خود را بگیرد ولی حذف چربی در تمام گروه های سنی و افراد با شرایط مختلف زندگی باعث لاغری می شود.

هر گرم چربی ۹ کالری دارد در صورتی که هر گرم پروتئین و کربوهیدرات ۴ کالری به بدن می رساند. با تمام موارد فوق، به نظر می رسد حذف کربو هیدراتها به اندازه حذف چربی نقش چندانی در چاقی نداشته باشد. پس به توصیه نیمی از چربی روزانه را به کربوهیدرات اختصاص دهید.

رژیم معروف اتکینز که مصرف هر اندازه کربوهیدرات را جایز دانسته و چربی را ممنوع می دارد، در لاغر شدن به شما کمک می کند.

  امتیاز: 0.00