منو
 کاربر Online
1097 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  سه شنبه 13 دی 1390 [05:40 ]
  چند توصیه برای خرید کفش
 

چند توصیه برای خرید کفش

تصویر

دقت در انتخاب کفش و توجه به رعایت اصول استاندارد در تولید آن یکی از ضروری‌ترین نیازها برای حفظ سلامت افراد است.

توصیه‌های زیر را فراموش نکنید:
۱) کفشی را که کاملا اندازه است انتخاب کنید. چون بزرگ بودن کفش باعث سرخوردن جلوی پا هنگام راه رفتن می‌شود و فشاربه این قسمت را بیشتر خواهد کرد.

۲) زمان‌هایی که طولانی سر پا می‌ایستید برای جلوگیری از فشار زیاد به پا از بالشتک و کفی‌های سیلیکونی چسبنده استفاده کنید که جلوی ضربه به پا را بگیرد.

۳) پاشنه‌های پهن‌ترو یکسره بهتر از پاشنه‌های باریک و نوک تیز هستند چون علاوه بر اینکه برای حفظ تعادل شما مناسب‌ترند، با توزیع بهتر وزن به کاهش فشار کمک می‌کنند.

۴) به شیبی که پاشنه درکفش ایجاد می‌کند توجه کنید. کفش‌هایی که شیب ملایم تری دربستر کفش ایجاد می کنند، فشار کمتری به جلوی پا وارد کرده و مناسب‌ترند.

5) حتما قبل از خریدن کفش هر دو لنگه آن را بپوشید و اگر یکی از پاهایتان کمی بزرگ‌تر است، کفشی را انتخاب کنید که به اندازه پای بزرگ‌تر شماست.

6) برای خرید کفش بعداز ظهر‌ها بروید چون در طول روز به تدریج پاها متورم می‌شوند.

7) ‬راه رفتن با کفش در همان زمان خرید بسیار مهم است و اگر کفش بند دارد باید بندهای آن را بست و با آن چند قدم راه رفت.

‪ 8‬) کفش مناسب کفشی است که انگشت شست پا، به راحتی در آن حرکت کند و بین انگشت شست و لبه جلویی کفش ، حدود نیم تا یک سانتی متر فاصله وجود داشته باشد.

  امتیاز: 0.00