منو
 صفحه های تصادفی
سرماخوردگی روانی چیست؟
میلریت
ژنهای SOS
خاندان پیامبر در روز قیامت
هورمونهای غده هیپوفیز
بزرگی خوش‌خیم پروستات
سازگاری اسلام با روح ایرانی
آزمایش محاسبه ثابت پلانک
نیروهای مجازی
قیام آقاخان محلاتی
 کاربر Online
981 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه کامپیوتر 3 ستاره ها ارسال ها: 1679   در :  جمعه 27 آبان 1390 [09:23 ]
  نگاهی به Kinect Fun Labs
 

بدون شک عرضه کینکت از سوی شرکت مایکروسافت یکی از مهم ترین وقایع سال گذشته بود و پس از روانه شدن این دستگاه به سمت بازارهای خارجی این شرکت عظیم بارها و بارها اعلام کرد که سال پیش رو سال کینکت و بازی های آن است.بدون شک عرضه کینکت از سوی شرکت مایکروسافت یکی از مهم ترین وقایع سال گذشته بود و پس از روانه شدن این دستگاه به سمت بازارهای خارجی این شرکت عظیم بارها و بارها اعلام کرد که سال پیش رو سال کینکت و بازی های آن است. در طی کنفرانس مایکروسافت در E۳ ۲۰۱۱ یک عنوان جدید و کاملا رایگان به نام Kinect Fun Labs معرفی شد که دقیقا بعد از کنفرانس بر روی شبکه Live قرار گرفت و تمامی دارندگان Xbox۳۶۰ که دستگاه خود را به کینکت مجهز کرده اند می توانند این عنوان را که حجمی بالغ بر ۷۰۰مگ را دارا می باشد دانلود کرده و از انجام آن لذت ببرند. ناشر و سازنده این عنوان نیز به طبع Microsoft Game Studios می باشد که البته همکاری هایی با شرکت Epic Game نیز در ساخت این بازی داشته اند. در ادامه به بررسی بخش های مختلف این سرگرمی جدید مایکروسافت خواهیم پرداخت.
عنوان مذکور از چهار بخش مجزا تشکیل شده است که در واقع هر یک از آن ها اهداف مختلفی را دنبال می کنند و در عین ایجاد سرگرمی برای مخاطب خود جنبه های جالبی از تکنولوژی را برای بازیکنان و اطرافیان آنان به نمایش در خواهند آورد. بخش اول از این چهارگانه Kinect Me نام دارد. با ورود به این قسمت یک آینه زیبا را مشاهده خواهید کرد که در داخل آن تصویر شما به نمایش در می آید. در ابتدا دستگاه زن یا مرد بودن شما را سوال می کند و سپس در حالت های مختلف از بدن شما الگوبرداری می کند و سوال هایی نظیر عینکی بودن یا داشتن ریش و سیبیل از شما پرسیده می شود. با اتمام این سوالات دستگاه شروع به پردازش داده های خود کرده و اواتار شما را که بسیار شبیه به خود شما می باشد را تولید می کند و در محیطی قرار می دهد که در آن جا می توانید یک پس زمینه را به دلخواه انتخاب کرده و فیگورهای متفاوتی بگیرید تا کینکت از شما عکس برداری کند. پس از این کار می توانید عکس های خود را مشاهده کرده و هر کدام را که دوست دارید انتخاب کرده و با دیگران به اشتراک بگذارید.
بخش دوم این عنوان Googly Eyes می باشد که در ابتدا باید یک شی را که هر چیزی می تواند باشد جلوی کینکت گرفته تا آن را اسکن کند. این کار را باید در دو جهت و زاویه مختلف انجام دهید. پس از انجام این کار باید برای خود یک Googly بسازید. برای این کار کافی است دست خود را روی آیکون مورد نظر نگاه داشته تا پس یک فرآیند نسبتا کوتاه وسیله شما با دو چشم نمایان شود و به شما خیره شود. رویایی به نظر می رسد نه؟! حال کافی است بدن و دستان خود را تکان دهید تا این شی بامزه تکان بخورد. شما قادر خواهید بود که محل قرارگیری چشم های او را نیز عوض کنید و حتی می توان از کارهایی که انجام می دهید فیلم برداری کرده و آن را ذخیره کنید و با دیگران به اشتراک بگذارید.
بخش سوم این بازی Bobble Head نامیده می شود. با شروع این قسمت شما خود را در یک ماشین می بینید که برای پیش بردن کار خود باید به داخل داشبورد رفته و همچون اولین بخش به سوالاتی نظیر مرد یا زن بود که از شما پرسیده می شود جواب دهید و همچنین برای اسکن کردن بدن خود، باید در موقعیت های مختلفی قرار بگیرید تا در نهایت ماحصل کار یک مجسمه یا به قولی اکشن فیگوری از شما باشد که در دسترس قرار گرفته است. پس از طی شدن این مراحل باید خود را در یک حالت و فیگور جالب قرار دهید تا عکسی از شما گرفته شود و حال با ضبط کردن صدای خود همه چیز را تمام کرده و مجسمه کوچکی از خود را بر روی داشبورد ماشینی که در داخل آن قرار هستید قرار دهید. آخرین قسمت چهارگانه ما نیز Build a Buddy است که در ابتدا باید شی مورد نظر خود را انتخاب کنید و از دو جهت مختلف روبه روی کیکنت قرار دهید تا آن را شناسایی کند. سپس با انتخاب کردن برخی خصوصیات اخلاقی و رفتاری برای این وسیله، روند ساخت آن را طی می کنید تا در نهایت پس از ضبط شدن صدای شما و بازگو کردن چند کلمه و جمله، دوست و همراه جدید شما ساخته شود و در مقابل دیدگان شما به نمایش درآید. حال با هر یک از حرکاتی که او به شما نشان می دهد تا انجام دهید واکنشی متفاوت را از سوی او تجربه خواهید کرد که فوق العاده به نظر می رسد. شی ساخته شده توسط خود را نیز می توانید با دیگران به اشتراک بگذارید. در نهایت باید گفت که مایکروسافت تقریبا به تمامی وعده هایی که پیرامون کینکت داده بود عمل کرده است و اگر به این امکانات علاقمند هستید فرصت را از دست ندهید و به سرعت از شبکه اجتماعی Xbox Live آن را دانلود کنید.

قاسم زاده

  امتیاز: 0.00