منو
 کاربر Online
907 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  دوشنبه 21 شهریور 1390 [05:54 ]
  راهکارهایی برای کاهش تاثیرات امواج تلفن همراه
 

راهکارهایی برای کاهش تاثیرات امواج تلفن همراه

در صورتی که واقعا نگران تاثیرات منفی تلفنهای همراه بر روی مغز خود هستید، راه حلهای ساده و تاثیرگذاری وجود دارند که می توانند از آسیبهای احتمالی این امواج بر روی بدن بکاهند.
شاید تاثیرگذاری این شیوه ها 100 درصد نباشد، اما تا اندازه ای قادر خواهد بود از بدن در برابر این خطر احتمالی محافظت کند.

از تلفنهای بلندگو دار استفاده کنید:
این شیوه می تواند فاصله میان گوش و تلفن همراه را افزایش داده و از تاثیرگذاری امواج بر روی مغز بکاهد.

با تلفن همراه صحبت نکنید، پیامک بفرستید:
این شیوه ای است که افراد نوجوان و جوان از آن استقبال می کنند. تا جایی که امکان دارد به جای برقراری تماسهای تلفنی پیام خود را به صورت نوشتاری انتقال دهید تا از میزان تماس گوشی تلفن همراه با سر خود بکاهید.

تلفن همراه با امواج ضعیف تر بخرید:
در سایتهای مختلف اینترنتی لیستهای متفاوتی از میزان امواج تابش داده شده توسط تلفنهای مختلف وجود دارد، می توان با مراجعه به چنین لیستهایی از تلفنهای همراه با میزان تابش امواج ضعیفتر استفاده کرد.

از هدست استفاده کنید:
نمونه های کابل دار و بی سیمی از هدستها وجود دارند که هر دو آنها می توانند میزان تاثیرگذاری امواج تلفن همراه بر روی مغز را کاهش دهند.

کمتر با تلفن صحبت کنید:
یکی از ساده ترین روشهای پیشگیری از تاثیرات منفی امواج تلفنهای همراه محدود کردن میزان مکالمات است. همچنین کوتاه کردن مدت مکالمه ها نیز می تواند میزان تاثیر امواج را کمتر سازد.

تلفنهای همراه زمانی امواج خود را تابش می دهند که کاربر در حال صحبت کردن یا ارسال پیامک است اما در زمان دریافت پیامک امواجی کاربر را تهدید نمی کند. از این رو کمتر حرف زدن و بیشتر گوش کردن می تواند از میزان تشعشعات تلفنهای همراه بکاهد.

  امتیاز: 0.00