منو
 کاربر Online
1186 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  پنج شنبه 17 شهریور 1390 [13:03 ]
  روشهایی برای افزایش طول عمر
 

روشهایی برای افزایش طول عمر

چهارده تا بیست و یک روز طول می‌کشد تا تکرار یک رفتار با یک فرم جدید در مغز شما جایگزین شود.
زمانی که الگو شکل گرفت، یک پاسخ رفتاری خودکار را در بر دارد.
زمانی که شما عادات سالم و جدید را ارتقا می‌دهید، این عادتها کم کم جایگزین عادات بد گذشته میشوند.

پنج وعده ی کم حجم غذا بخورید
معمولا سه وعده ی غذایی در روز پیشنهاد میشود. اما مطلوب آن است که پنج بار در روز غذا خورده شود.
وقتی که شما در وعده‌های کوچکتر اما پنج بار در روز غذا میخورید، به طور مداوم در طول روز برای انجام فعالیت‌هایتان مواد مغذی، قند خون و انرژی کافی برای بدن آزاد میگردد.
بعلاوه این روش خوردن، عوارض کمتری بر روی سیستم‌های گوارشی و متابولیکی دارد. و همچنین خطر بیماری قلبی را از کاهش می‌دهد.

ورزش کنید
ورزش منظم میتواند سلامت فیزیولوژیکی بدن را ارتقا بخشد، باعث قویتر شدن سیستم ایمنی بدن شود، تحرکت مفاصل را حفظ کند، منجر به افزایش انرژی شود.

به دنبال فرصت‌هایی باشید که در طول روز به فعالیت‌های فیزیکی بپردازید. راه رفتن قدرتی، دویدن یا استفاده از دوچرخه به جای سوار شدن در اتومبیل.

همواره خندان باشید
خنده و شادی عملکرد ایمنی بدن را بالا می برد. مخصوصا باعث ساخت سلول‌های کشنده طبیعی که به محافظت از بدن در مقابل بیماری‌ها و انواع سرطان‌ها کمک میکنند، می‌شوند. همچنین باعث افزایش آزاد شدن اندرفینها میشود که ترکیباتی در مغز شما هستند که به شما احساس خوبی می‌بخشند. بدون شک افراد شاد بیشتر عمر میکنند و زندگی سالم‌تری دارند.

آب بنوشید
آب برای عملکرد سالم بدن ضروری است.
از آب‌های تصفیه شده استفاده کنید. بهترین فرایندهای تصفیه آنهایی هستند که در آن از زغال (charcoal) فعال استفاده می‌شود که ناخاصی‌ها را می‌زداید ولی مواد معدنی محلول در آب را باقی می‌گذارد.

تفکر عمیق داشته باشید
استرس ریشه تمامی بیماری‌هایی است که مدت زمان زندگی‌مان را کوتاه می‌کند. در جامعه مدرن ما، استرس در حال افزایش است مگر اینکه شما راه حلی برای اداره کردن آن پیدا کنید. بهترین راه برای رها شدن از تنش‌ها و به دست آوردن قدرت برای ادامه زندگی به روش ایده‌آل، تفکر عمیق (meditation) می‌باشد.

این تفکر به شما می‌آموزد که چگونه نفس بکشید تا از این طریق سمها و مواد زائد را از بدن خارج کنید همچنین باعث آرام شدن مغز و کاهش هورمون‌های استرس می‌شود.
تفکرعمیق، خویشتن‌داری انسان را که وجود آن در جهت به دست آوردن سلامتی و طول عمر لازم می‌باشد را تقویت می‌کند.

  امتیاز: 0.00