منو
 کاربر Online
861 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  شنبه 05 شهریور 1390 [07:39 ]
  فواید درمانی رنگ ها
 

فواید درمانی رنگ ها

داشتن احساسی خوب و شاد تنها با استفاده از رنگی خاص از كاربردهاى رنگ درمانى است.
رنگ ها به طور نا خود آگاه در روحیات ما تاثیر می گذارند، به گونه ای که حتی خلق و خوی روزانه ی ما متاثر از آنها است. شاید تاکنون متوجه تاثیر رنگ خاصی بر روحيات خود شده اید.
در حقیقت رنگ، انرژی نوری است که بر سلول‌های زنده تاثیر می گذارد.

آبی رنگی است تسکین دهنده که سلامتی و آرامش به همراه دارد. هرچه رنگ آن روشنتر باشد، بهتر است.در درمان کلی بیماری هایی مانند تب، تشنج و مشکلات تنفسی بسیار تاثیر گذار است. آبی بهترین رنگ برای اتاق خواب است. اگر این رنگ را دوست ندارید در کنار آن قرمز را بکار برید تا تعادل ایجاد شود.

قرمز رنگ خون است و به شریان خون در بدن کمک می کند. قرمز نماد استقامت و قدرت است. میتوانید از این رنگ، یا زیر مجموعه هایش، در قسمت های کوچکی از دیوار استفاده کنید.

زرد برای عصب های بدن مناسب است و هوشیاری و دقت را بالا می برد. این رنگ انرژی های منفی و صموم را از بدن میزداید. رنگ طلایی، که زیر مجموعه ی زرد است، به شما شهامت میدهد. این رنگ مناسب سرسرا، اتاق های بزرگ و نشیمن است.

سبز میان دیگر رنگ های تعادل ایجاد می کند. به همین دلیل گل و گیاه در خانه احساس خوبی به شما می دهد. این رنگ خواه در یخبندان زمستان، خواه در گرمای تابستان، شما را شاداب و سرحال میکند.

نارنجی تقویت کننده ی انرژی است و شدت رنگ قرمز را ندارد. این رنگ خلاقیت و شادابی به همراه دارد، و مکان های کسل کننده و سرد را فرح بخش می سازد. نارنجی مناسب اتاق کار است.

بنفش رنگ معرفت است، و به ذهن و بدن شما استراحت می دهد. این رنگ مناسب کسانی است که از بیماریهای میگرن و بی خوابی رنج می برند. رنگ یاسی به اتاق خواب شما جذابیت و صفای خاصی خواهد داد.

  امتیاز: 0.00