منو
 کاربر Online
1369 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  سه شنبه 25 مرداد 1390 [06:29 ]
  گل و گیاه در خانه به زندگی‌تان طراوت، شادابی و تازگی می‌بخشند.
 

گل و گیاه در خانه به زندگی‌تان طراوت، شادابی و تازگی می‌بخشند.

تحقیقات متنوع و متعددی درباره آثار استفاده از گیاهان در محیط زندگی انسان‌ها در ایران و نیز در جهان انجام شده که همه آنها یک نتیجه گیری مشترک دارند و آن این توصیه است که در خانه خود هرچقدر هم کوچک باشد از گیاهان زنده استفاده کنید. گیاهان زحمت زیادی برای شما ندارند اما به زندگی‌تان طراوت، شادابی و تازگی می‌بخشند.

نگهداری گل و گیاه در آپارتمان کار زیاد سختی نیست، فقط باید بدانیدکه گل و گیاه هم مثل یک موجود زنده نیاز مبرم به مراقبت و توجه دارد و اگر جزء افرادی هستید که نمی‌توانید مسوولیت‌پذیر باشید فکر نگهداری گل و گیاه را از سرتان بیرون کنید.
اگر خانه شما نورگیر است و از پنجره‌ها، نور مستقیم داخل خانه می‌آید. شما می‌توانید گل‌هایی مثل شمعدانی و ناز که نیاز به نور مستقیم دارد، نگهداری کنید.
اما اگر نور مستقیم ندارید زیاد نگران نباشید. گل‌هایی مثل بنفشه آفریقایی که نباید در مقابل نور مستقیم قرار بگیرند می‌توانند گزینه مناسبی برای شما باشند.
اگر خانه شما نور ندارد باز هم می‌توانید گیاه نگهداری کنید زیرا گیاهانی مثل بامبو و حسن یوسف به نور زیادی نیاز ندارند.
این را بدانید که گل و گیاه انرژی فراوانی را در منزل شما شناور می‌کند و برای خودتان و تمام افرادی که وارد منزل شما می‌شوند شادابی به همراه دارد.

گل و گیاه مانند تمام موجودات زنده نیاز به رسیدگی دارد و به همان شکل هم وابستگی و دلبستگی ایجاد می‌کند.

  امتیاز: 0.00