منو
 کاربر Online
1749 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  یکشنبه 23 مرداد 1390 [14:26 ]
  ارایه مقاله نجوم توسط دبیر انجمن نجوم سایت رشد در یازدهمین کنفرانس آسیایی- چیانگ مای، تایلند
 

يازدهمين كنفرانس نجوم باعنوان 11th Aaian-Pacific Regional IAU Meeting (APRIM201) Chiang amai, Thailand به صورت بين المللي در كشورتايلند، شهر چيانگ ماي برگزار شد. اين كنفرانس هر سه سال يكبار در يكي از كشورهاي آسيايي برگزار مي‌شود. امسال براي دومين بار اين كنفرانس در كشور تايلند از 29-26 جولاي 2011 برابر با 7-4 مرداد 1390 برگزار شد. در اين كنفرانس 39 كشور شامل قاره های آسيا و اروپا و آمريكا و اقيانوسيه و آفريقا شركت كرده بودند. مقالات ارايه شده در اين كنفرانس شامل آخرين پديده‌هاي نجومي بود و همچنين شامل پژوهش‌هايي كه دانشمندان علم نجوم با توجه به تكنولوژي جديد شامل انواع تلسكوپهاي غول پيكر و سفینه های فضایی و غيره انجام داده بودند نيز مي شد. از كشور ايران نيز دو مقاله ارايه شده بود. يك مقاله از دانشكده فني دكتر شريعتي و يك مقاله توسط غلامحسين رستگارنسب كه مسئوليت دبيري سايت رشد را نيز بر عهده دارد، بود. غلامحسين رستگار نسب در اين كنفرانس مقاله خود را با عنوان:
Casual scrutiny of surface temperature decrease after third-contact in Total Solar Eclipse
ارايه داد.
اين مقاله قبل از اين كنفرانس نيز در چهارمين همايش نجوم و اختر فيزيك كه در دانشگاه سيستان و بلوچستان در 7 الي 9 دي 1389 برگزار شد نيز پذيرش گرفته بود و غلامحسین رستگارنسب در طی دو روز اقامت خود در اين دانشگاه اين مقاله را ارايه داد.

  امتیاز: 0.00