منو
 کاربر Online
542 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  دوشنبه 23 خرداد 1390 [17:53 ]
  آسیب های ناشی از عینک های آفتابی غیر استاندارد
 

آسیب های ناشی از عینک های آفتابی غیر استاندارد

اگر چه استفاده از عینک آفتابی در تمام فصول سال توصیه می شود، اما استفاده از عینک آفتابی در تابستان و زمستان ضروری است.

در فصل تابستان به جهت افزایش شدت تابش نور خورشید، گرمای هوا، باز تابش نور از سطوح مختلف و در فصل زمستان به جهت بازتابش نور خورشید از سطح سفید برف استفاده از عینک آفتابی توصیه می شود.
آب مروارید یکی از عوارض تابش نور خورشید به چشم است و اشعه ماوراء بنفش نیز بر روی ملتحمه چشم تأثیر سوء می گذارد از این رو توصیه می شود افراد برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری ها حتی در روزهایی که هوا صاف است از عینک های آفتابی استفاده کنند.

باید در انتخاب عینک های آفتابی دقت لازم را داشته باشید. شیشه های عینک آفتابی باید صاف و یکدست باشد تا باعث خستگی چشم نشود. تجزیه امواج ماوراء بنفش و عدم برخورد آن به چشم از ویژگی های عینک آفتابی استاندارد است.
استفاده از عینک آفتابی بدون قابلیت جذب اشعه UV بسیار مضر است زیرا تیره بودن عینک موجب می‌شود مردمک چشم باز شده و اشعه بیشتری وارد چشم‌ها شود.

در بیرون از شهر، اشعه ماوراء بنفش از شدت بیشتری برخوردار است و باید در این مواقع از عینک های آفتابی مناسب استفاده کنید.

تهیه عینک آفتابی از دستفروشان توصیه نمی شود چرا که اغلب این عینک ها غیر استاندارد هستند و استفاده از آنها بیشتر مشکلاتی نظیر سردرد و دید نامناسب را برای شما به وجود می آورد.
برای انتخاب عینک آفتابی مناسب، حتما با چشم پزشک مشورت کنید. این نکته برای افرادی که عینک طبی استفاده می کنند، ضروری است.

بهتر است برای تهیه عینک آفتابی به مراکز معتبر فروش این عینک ها مراجعه شود.

  امتیاز: 0.00