منو
 کاربر Online
1216 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  یکشنبه 08 خرداد 1390 [09:41 ]
  توصیه های غذایی و حالات روحی
 

توصیه های غذایی و حالات روحی

اگر دچار اضطراب هستید، ماهی بخورید.
ماهی منبع غنی از اسید چرب امگا 3 است و به کاهش اضطراب کمک می کند. روانشناسان معتقدند، استفاده متناوب از مواد غذایی حاوی امگا 3، به درمان و پیشگیری افسردگی ها کمک می کند. یکی از موادی که سرشار از امگا 3 است، ماهی آبهای سرد است. ماهی هایی مانند قزل آلا، شاه ماهی، ماهی ساردین و ماهی خال خالی بهترین انتخاب هستند.
اگر عصبانی هستید، چای سبز بنوشید.

چای سبز حاوی ترکیباتی است که شما را آرام کرده و تمرکز شما را افزایش می دهد. کافئین موجود در چای سبز، باعث جلوگیری از عصبانیت شما می شود و از قهوه بسیار مفید تر خواهد بود.

اگر غمگین هستید، غلات با شیر کم چرب بخورید.
معمولاً غمگینی شما می تواند دلایل زیادی داشته باشد. یکی از آنها، کمبود ویتامین دی بدن است. این ماده، نقش زیادی را در بدن ایفا می کند. یکی از کارهایی که این ویتامین در بدن انجام می دهد به آرامش و شادی شما کمک می کند.
اگر بدن شما کمبود ویتامین دی را داشته باشد، ثبات حال روحی شما به هم می ریزد و احتمال ابتلا به افسردگی در شما افزایش پیدا می کند. برای جذب ویتامین دی در بدن، بهتر است ازشیر کم چرب؛ غلات و حبوبات و قارچ استفاده کنید. بر حسب رژیم غذایی خود، می توانید از مکمل های کلسیم دار و ویتامین دی استفاده کنید

  امتیاز: 0.00