منو
 کاربر Online
748 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  دوشنبه 02 خرداد 1390 [11:23 ]
  شیر بخورید تا استخوان هایی سالم و قوی داشته باشید
 

شیر بخورید تا استخوان هایی سالم و قوی داشته باشید

تحقیقات نشان داده است کودکانی که در رژیم روزانه خود حداقل از دو وعده لبنیات استفاده میکنند، حجم مواد معدنی استخوان های آنها 175 گرم بیشتر از کودکانی است که لبنیات کمتری استفاده میکنند. همینطور تحقیقات دیگر نشان داد که کودکانی که حدود 12 گرم گوشت و یا سایر منابع پروتئینی را طی دو وعده در رژیم روزانه خود دارند، حجم مواد معدنی استخوان آنها 200 گرم بیشتر از کودکانی بود که از گوشت و لبنیات کمتری استفاده می کردند.

نتایج تحقیقات ثابت کرد که مصرف لبنیات در دوران کودکی میتواند ضامن سلامت استخوان ها باشد و به روند سلامت استخوان ها کمک کند.

لبنیات منبعی غنی از پروتئین، کلسیم، فسفر و ویتامین D است. بنابراین کودکان باید در رژیم غذایی خود از لبنیات به مقدار بسیار زیاد استفاده کنند تا بتوانند قوی تر و سالمتر رشد کنند.

درست است که خوردن مقدار زیادی شیر در دوران کودکی تراکم استخوان ها را افزایش میدهد اما تراکم استخوانی بالا در دوران کودکی، ضامن حتمی سلامتی استخوان در دوران بزگسالی نیست.

  امتیاز: 0.00