منو
 کاربر Online
1049 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  سه شنبه 27 اردیبهشت 1390 [09:49 ]
  با وجود فعالیت زیاد، چگونه سالم بمانیم؟
 

با وجود فعالیت زیاد، چگونه سالم بمانیم؟

می توانید از تاثیرات منفی نشستن های طولانی مدت ( مانند اضافه وزن و گرفتگی عضلات) بکاهید.
1- به صورت مناسب بنشینید.
یکی از مهمترین نکاتی که باید در نظر داشت، نشستن صحیح است. مطمئن شوید که بدن شما دقیقاً راست قرار گرفته است. از خم شدن کمر جلوگیری کنید. کف پای خود را روی زمین قرار دهید و از ضربدری کردن پاها جلوگیری کنید. گاهی اوقات درست نشستن را هم تمرین کنید.

2- صندلی مناسبی تهیه کنید.
اولین گام برای نشستن صحیح استفاده از صندلی مناسب است. تاثیر صندلی ها در دراز مدت برای شما به اثبات می رسد. صندلی را نتخاب کنید که دارای تکیه گاه کمر مناسب و چرخ های حرکتی باشد تا بتوانید بدون حرکت دادن کمر خود، به هر سمتی که بخواهید بروید.

3- به صورت متناوب بایستید و بدن خود را بکشید.
بیشتر حرکات کششی که شما می توانید انجام دهید، شامل پاها است. هر ساعت یکبار حرکات را به صورت متناوبی انجام دهید تا قوزک پاهای شما به حرکت در آید. حرکات کششی را با دست خود هم انجام دهید.

4- هنگام غذا خوردن، کار نکنید.
یکی از بزرگترین مشکلاتی که امروزه گریبان پشت میز نشین ها را می گیرد، اضافه وزن و چاق شدن افراد است. عدم تحرک کافی باعث بروز مشکلات می شود. بدن ما در این حالت میزان زیادی کالری نمی سوزاند و میزان اضافه غذا را در بدن به صورت چربی ذخیره می کند. وعده های غذایی را جداگانه میل کنید و هر بار کم بخورید. سعی کنید مدت زمان کوتاهی را به بیرون بروید و نفس عمیقی بکشید.
5- از مصرف مواد کافئین دار خودداری کنید.
ممکن است گاهی مصرف مواد کافئین دار برای مدت زمان کوتاهی باعث تمرکز بیشتر ما شود اما هنگامی که تاثیر این ماده در بدن از بین برود، بدن به مصرف دوباره و بیشتر احتیاج خواهد داشت. بهتر است از انواع آبمیوه به عنوان جایگزین استفاده کنید.

6- به اندازه کافی آب بنوشید.
آب یکی از مهمترین منابعی است که به تمرکز بدن ما کمک کرده و باعث شادابی بدن می شود. آب به قوی ماندن بدن کمک کرده و به سالم ماندن و تقویت اشتهای بدن کمک می کند.

7- از نور کافی استفاده کنید.
چشمان ما برای عملکرد بهینه به نور کافی احتیاج دارد. مطمئن شوید که محیط اطراف شما دارای نور به اندازه کافی است. اگر به نور طبیعی دسترسی دارید، حتماً از آن استفاده کنید اما از نورهای کمکی نیز می توانید استفاده کنید.

8- از پنجره به بیرون نگاه کنید.
هر سی دقیقه یکبار یا بیشتر از پنجره نگاهی به بیرون بیاندازید. اگر در اتاق خود پنجره ندارید، می توانید هر از گاهی به بیرون از اتاق رفته و به مناظر دور نگاه کنید. با این کار، می توانید توازن چشم های خود را برقرار کنید.

  امتیاز: 0.00