منو
 صفحه های تصادفی
Tcl
کنانه بن عتیق و شهادت در کربلا
کلیه معاملات بین تجار و کسبه و صرافان و بانکها
دشمنی مردم شام با اهل بیت پیامبر
دوره کربنیفر
روز شمار حرکت امام حسین علیه السلام از مکه تا کربلا
دوره ژوراسیک
شوک نفتی در اقتصاد ایران
مه دود نور شیمیایی
علل شکست موحدون
 کاربر Online
1065 کاربر online
 : زمین شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 20 اردیبهشت 1390 [20:03 ]
  راه‌اندازی موزه فسیل
 

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس از انعقاد تفاهم‌نامه‌ای مشترک با دانشگاه فردوسی مشهد جهت همکاری‌های مشترک علمی برای معرفی پدیده‌های نادر زمین‌شناسی ارس خبر داد. به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، نجف زاده که در نشست با رییس بخش فسیل شناسی موزه برلین سخن می‌گفت؛ با اعلام این خبر خاطرنشان کرد: پیرو بازدید دکتر دیتر کورن، رییس بخش فسیل شناسی موزه برلین از ذخایر طبیعی و فسیلی ارس، مقرر شد تفاهم نامه‌ای مشترک برای راه‌اندازی موزه فسیل در منطقه آزاد ارس منعقد شود.

وی در خصوص همکاری مشترک با مراکز علمی و زیست شناسی برای برگزاری ژئوتور و راه‌اندازی موزه فسیل در ارس گفت: سازمان منطقه آزاد ارس در راستای شناساندن طبیعت زیبا و ذخایر طبیعی و زیست بوم آن آماده هر گونه همکاری در زمینه گسترش صنعت گردشگری ژئوتور دانشجویان و اساتید زیست شناسی از سراسر جهان است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس هدف از این دیدار را بررسی توالی‌های رسوبی پرمین- تریاس(دوره‌های زمین شناسی) در محدوده منطقه آزاد ارس اعلام کرد و گفت: طبق مکاتبات ما بین قرار است همایش معرفی مطالعات موزه زمین شناسی برلین در خصوص توالی‌های رسوبی موجود در ارس در سال 2013برگزار شود.

وی از حضور هارت مور اِشِر و استاد شفیعا در ارس طی دو هفته آینده خبر داد و افزود: این افراد بعنوان کارشناسان یونسکو از اوایل خردادماه جهت بررسی ژئوپارک ارس در منطقه خواهند بود.

رییس بخش فسیل شناسی موزه برلین نیز آمادگی این مرکز را جهت همکاری با منطقه آزاد ارس اعلام کرد.

دکتر دیتر کورن ظرفیت‌ها و توانمندی‌های زیستی و فسیلی ارس را در جهت برگزاری ژئوتورهای دانشجویی و تحقیقاتی مناسب دانست و گفت: این ظرفیت‌ها زمینه‌های خوبی برای توسعه صنعت گردشگری و توریسم و اردوهای تحقیقاتی و شناساندن زیبایی‌های منطقه محسوب می‌شوند.

وی عملکرد منطقه آزاد ارس را در جهت شناسایی ارزش‌های زیست شناسی و توسعه و نشر ذخایر آن امیدوارکننده دانست.

  امتیاز: 0.00