منو
 کاربر Online
1118 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  یکشنبه 18 اردیبهشت 1390 [21:00 ]
  در انتخاب شامپوی مناسب به چه نکاتی توجه کنیم؟
 

در انتخاب شامپوی مناسب به چه نکاتی توجه کنیم؟

شامپوها، ترکیب هایی تمیزکننده ای هستند که به منظور شست وشوی چربی های غدد چربی ساز پوست سر و بدن، سلول های لایه شاخی جدا شده از پوست سر، شوره سر و آلودگی های محیطی مانند ذرات گرد و غبار و دوده سوخت های فسیلی طراحی شده اند. تمیزکننده ها و شست وشوکننده ها باید بر اساس وضعیت کف سر و ساقه موها، انتخاب گردند.
انواع شامپو ها:
۱) شامپوهایی برای موهای چرب که به شدت چربی ها را در خود حل کرده و می شویند ومقداری هم نرم کننده دارند.

۲) شامپوهایی برای موهای خشک که یک تمیزکننده بسیار ملایم هستند و محتوی مقادیر فراوان نرم کننده هستند.

۳) شامپوهای ضدشوره که برای درمان شوره سر طراحی شده و محتوی تراش دهنده لایه شاخی وترکیب های ضدقارچی، ضدالتهابی وضدتکثیر بخش سطحی پوست هستند.

۴) شامپوهای حرفه ای که برای شست وشوی موها پس از رنگ کردن ساخته شده اند.
۵) شامپو بچه که محتوی یک تمیز کننده ضعیف بوده و در صورت واردشدن به چشم، موجب بی حسی سطح چشم شده و مانع سوزش و قرمزی ملتحمه می شود.

شامپوها اگر بخواهند چربی پوست سر و موها را به طور مناسب بزدایند و برطرف کنند موجب زبر و خشک وکدر شدن ساقه موها خواهند شد بنابراین برای مقابله با آسیب های ساقه موها و درخشنده کردن آنها کاهش شکنندگی، کاهش سوراخ سوراخ شدن ساقه موها، افزایش قدرت و استحکام ساقه موها و ترمیم پروتئین های صدمه دیده ساقه موها ضروری است که ازحالت دهنده ها و نرم کننده ها استفاده کنیم.

  امتیاز: 0.00