منو
 کاربر Online
1091 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه فیزیک 3 ستاره ها ارسال ها: 2228   در :  یکشنبه 23 آبان 1389 [08:16 ]
  سال های اولیه ی زندگی اینشتین
 

سال های اولیه ی زندگی اینشتین

تصویر

اینشتین در 14 مارس سال 1879 در اولم آلمان متولد شد . یک سال بعد خانواده اش به مونیخ نقل مکان کردند و خواهرش در آنجا متولد شد . اینشتین 15 سال در مونیخ ماند . عشق به موسیقی ، که برای او به صورت یک ضرورت در آمد ، خیلی زود و هنگامی در او شکل گرفت که در 6 سالگی درس های ویولن را آغاز کرد .

او در کارهای عادی کلاس درس شاگرد خوبی نبود و کند صحبت می کرد ، اما از لحاظ خود آموزی عالی بود . در 12 سالگی حسابان را یاد گرفت ، در 13 سالگی کتاب نقد خرد ناب امانوئل کانت را خوانده بود . او نوشته های سبک را نمی خواند ، بلکه غرق در کتاب های ریاضی ، فیزیک و فلسفه بود .


اینشتین مونیخ را در 15 سالگی ترک کرد تا به والدین خود در میلان ایتالیا بپیوندد و یک سال بعد قصد ورود به انستیتوی فدرال فناوری در زوریخ سوئیس را کرد . چون دیپلم دبیرستان نداشت ، باید امتحان ورودی می داد . او در درس های زبان های جدید ، جانورشناسی و گیاه شناسی مردود شد – او این درس ها را در مونیخ نخوانده بود . با این همه ، عملکردش در ریاضی و فیزیک به اندازه ای عالی بود که به او اجازه دادند پس از یکسال درس خواندن وارد انستیتو شود . کار او در کالج ممتاز بود .

برای مدتی پس از فارغ التحصیل شدن در سال 1900 اینشتین نتوانست هیچ نوع کار یا شغل دستیاری به دست آورد. بنابراین ، دو سال را صرف انجام انواع کارهای جزئی تدریس کرد و سرانجام به عنوان متخصص فنی در ادارۀ ثبت اختراعات سویس در برن استخدام شد .

بیشتر بخوانید
http://www.worldculturepictorial.com/blog/content/130-years-ago-today-march-14-1879-birth-albert-einstein-emblem-reason-icon-wisdom

  امتیاز: 0.00