منو
 کاربر Online
268 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه کامپیوتر 3 ستاره ها ارسال ها: 1679   در :  یکشنبه 25 مهر 1389 [21:39 ]
  نگاهی اجمالی به ویندوز هفت
 

تصویر
حداقل سیستم توصیه شده برای نصب Windows 7

فرکانس پردازنده: یک گیگاهرتز (32بیتی یا 64 بیتی )
حافظه : یک گیگابایت برای نسخه 32 بیتی و دو گیگابایت برای نسخه 64 بیتی
کارت گرافیکی : کارت گرافیکی با توانایی پشتیبانی DirectX9 و حداقل 128 مگابایت حافظه
هارددیسک (میزان فضای خالی): شانزده گیگابایت برای نسخه 32 بیتی و بیست گیگابایت برای نسخه 64 بیتی درایو نوری : DVD-ROM/Writer

سیستم تست


برای تست سیستم عامل Windows 7 از سیستمی با مشخصات زیر استفاده کردیم:
پردازنده : Intel Corei7 920
مادربورد : Gigabyte EX58-UD3R
کارت گرافیکی : Gerorce GTX295
حافظه : Corsair Dominator DDR3 1866
هارددیسک : Wwstern Digital WD320
درایو نوری: Samsung SH-S223

ابتدا باید به این موضوع اشاره کرد که طبق گفته شرکت مایکروسافت، کلیه درایورهای سیستم عامل Windows Vista با سیستم عامل Windows 7 هماهنگ است و درصورت نیاز میتوان از آن ها استفاده کرد، اما نکته قابل توجه این است که بعد از نصبب Windows 7 تمامی سخت افزارها به صورت پیش فرض شناخته شدند. نکته جالبتر این که نتایج تستهای ماه هنگامی که درایور Windows Vista را نصب کرده بودیم، تفاوت چندانی با درایورهای نصب شده در Windows 7 نداشت. برای مقایسه کارایی سیستم عامل Windows 7 و Windows Vista از نرم افزارهای زیر استفاده کردیم:

3DMark Vantage
Crysis
Furmark 1.6.5
Farcry 2


نتایج تست


3DMark Vantage

برای بررسی دقیق ، تست 3DMark Vantage را در دو حالت Performance و High انجام دادیم. دراین حالت بعد از سه بار تست در Windows 7 امتیاز کل 21044 و در Windows Vista امتیاز کل 19562 را ثبت کردیم (نسخه درایور در هردو ویندوز یکسان بود).

Crysis

مانند گذشته قبل از انجام تست، فایل اصلاحی نسخه 1/2 را نصب کرده تا vsync و دومین تست پردازنده به علاوه بسیاری از تنظیمات دیگر فعال شود. در این نرم افزار برای تست پردازنده گرافیکی و مرکزی، دقت تصویر را 1050x1680 پیکسل تنظیم کردیم و جزئیات تصویر را تا حداکثر مقدار ممکن بالا بردیم (در این حالت فیلتر تصحیح سطوح ناصاف روی درجه دو بود). در این شرایط سیستم مورد آزمایش ما در سیستم عامل Windows 7 به ترتیب امتیاز 38 و 39 فریم در ثانیه را به دست آورد. در هیمن شرایط نتایج به دست آمده در Windows Vista برابر با 37/04 و 38/74 فریم در ثانیه بود.

Furmark

نرم افزارFurmark با حجم 1700 کیلوبایتی خود جزء بهترین نرم افزارهای تست کارت گرافیکی است. در سیتسم عامل Vista با تنظیم دقت تصویر روی 1050x1680 پیکسل و شانزده مرحله Antialising توانستیم به میانگین 34 فریم در ثانیه دست پیدا کنیم، در صورتی که در ویندوز Windows 7 با همین تنظیمات میانگین سی فریم در ثانیه به دست آمد که دلیل این تفاوت هماهنگ نبودن نرم افزار Fumark با سیستم Windows 7 بود.

Farcry 2

Farcry 2 از جمله بازی هایی است که به خوبی از قابلیت های رابط گرافیکی DirectX10 استفاده می کند. به همین دلیل در بیشتر سایت های سخت افزاری از این بازی برای تست سیستم استفاده میمشود. در این تست هم مانند دیگر تست ها دقت تصویر را روی حالت پیش فرض تنظیم کردیم وجزئیات را تا حداکثر مقدار ممکن بالا بردیم (گزینه های Performance Quality روی Render Quality و Very High روی Ultra High و فیلتر تصحیح سطوح روی چهار مرحله تنظیم شده بود). دراین تست هر دو سیستم عامل به میانگین 86 فریم درثانیه دست پیدا کردند که این موضوع نشان دهند بهینه سازی موتور بازی برای سیستم عامل ویستا است.

حرف اخر

در Windows 7 پیشرفت هایی در زمینه مدیریت فایل ها ، امنیت ، گسترش قابلیت های سیستم عامل وبهره وری بالاتر ازسخت افزار انجام شده است. به نظر من مایکروسافت در طراحی Vista روی واسط کابری (UI) تاکید بسیاری کرده بود. این تاکید تا حدی بود که توجه به معماری داخلی ودیگر بخش های مهم سیستم عالم را تحت تأثیر قرار داده بود. من همواره جزء کسانی بودم که کار با Windows XP SP2 را به کار با Windows Vista ترجیح داده و هیچ وقت حاضر به تعویض سیستم عامل شرکتی خود با سیستم عامل Windows Vista نبودم، زیرا کار با آن در طولانی مدت واقعاً برایم مشقت بار بود، اما بعد از نصب Windows 7 نظر متفاوتی نسبت به تغییر سیستم عامل Windows XP خود پیدا کردمع پیشنهاد من به افرادی که به دنبال تعویض سیستم عامل Windows XP خود هستند، این است که به جای نصب Windows 7, Windows Vista نسخه RC1 را نصب کنند . در شماره های بعدی بیشتر به قابلیت های این سیستم عامل خواهیم پرداخت.
منبع: نشریه عصر شبکه شماره 89

  امتیاز: 0.00