منو
 کاربر Online
930 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  سه شنبه 06 مهر 1389 [19:02 ]
  کشف زمینی دیگر، 430 سال نوری دورتر
 

برای شکل گیری و رشد سیاره ای مانند زمین بیلیون ها سال زمان و شرایط عالی مورد نیاز است .
اکنون این شرایط را میتوان دید که در حال شکل دادن سیاره ای مشابه هستند .
در فاصله ای بسیار دور ، چیز عجیبی در فضا در حال شکل گیری است که در حال چرخش به دور ستاره ای عظیم مانند خورشید ما است. متخصصان فیزیک نجومی سیاره ای در مراحل اولیه شکل گیری را نشانه گذاری کرده اند .این سیاره شبیه زمین در فاصله ای حدود 430 سال نوری دورتر از زمین قرار دارد .این کره داخل کمربند بسیار عظیمی از غبار ، بزرگتر از کمربند سیارکی ما ، به همراه مقدار کافی مواد غباری برای شکل گیری سیاره قرار دارد .
این مواد و غبار درست در فاصله ای از ستاره قرار دارند که کره زمین نسبت به خورشید قرار گرفته است .ستاره شناسان برای یافتن سیاره ها از عکس هایی که از تلسکوپ فضایی اسپیتزر گرفته می شوند استفاده می کنند .عکس ها تایید کرده اند که قطعات سنگی ای که در حال شکل دادن این سیاره هستند بسیار شبیه به مواد تشکیل دهنده پوسته سنگی و هسته کره زمین هستند. بنابر این جرمی که در حال شکل گیری است قصد تبدیل شدن به سیاره ای گازی با اتمسفری ضخیم را ندارد بلکه در حال تبدیل شدن به جرمی سنگی مانند مریخ، زهره یا زمین می باشد .
همچنین کمربند یخی ای حول این سیاره جوان وجود دارد که امکان رسیدن آب به سطح سیاره را بسیار بیشتر می کند و حتی شاید امکان حیات را.
اما برای یافتن نشانه های حیات اطراف این سیاره منتظر نمانيد زيرا این سیاره هنوز 100 میلیون سال دیگر برای شکل گیری کامل زمان نیاز دارد.
منبع: universetoday

تصویر

  امتیاز: 0.00