منو
 صفحه های تصادفی
میرمهنا ، کریمخان و انگلیسی ها
ادوات انتقال بار
دانشکده پیراپزشکی
نرخ ارز
بلاروس
تدابیر بازی
پلاتین «سنگ کانی»
ویتامین B9
ساختار case
دانشگاه علمی کاربردی
 کاربر Online
426 کاربر online
 : خلاقیت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه خلاقيت ارسال ها: 224   در :  یکشنبه 26 اردیبهشت 1389 [12:23 ]
  تکنیک شش کلاه تفکر
 

شش کلاه تفکر، روش بسیار ساده ای است و هر یک از روش های اساسی شش گانه ی تفکر با کلاهی به رنگ متفاوت با کلاه دیگر معرفی شده اند .به این طریق ، فکر کردن را می توان به دلخواه خود ، از روشی به روش دیگر تغییر داد . در هر لحظه ممکن است به نوع خاصی از تفکر نیاز باشد . تفکر انتقادی را می توان با در نظر گرفتن محدودیت آن در کاربردش و در وقت مناسبش، کارآمدتر کرد. شش کلاه تفکر ، یک مبنای داوری عینی را برای دوری جستن از بحث و جدل و تفکر خصمانه و رو آوردن به پژوهش گروهی در مورد یک موضوع فراهم می آورد .کلاه سفید ، تفکر بر پایه ی اطلاعات دریافتی است .کلاه قرمز ، درک احساسی و اشراقی و کلاه سیاه ، احتیاط و منطق مخالف ، کلاه زرد ، منطق مثبت به معنای منطقی که در تایید امری باشد ، کلاه سبز ، کوشش خلاق و تفکر خلاق و کلاه آبی ، کنترل روند تفکر است .

-کلاه سفید :

به کاغذ سفیدی که خنثی و حاوی اطلاعات است فکر کنید .این که ما چه اطلاعاتی داریم ؟ اطلاعات مفقود شده کدامند؟ علاقه مند به داشتن چه اطلاعاتی هستید؟ چگونه به این اطلاعات دست یابیم ؟ وقتی که در جلسه ای شرکت کردید از شرکت کنندگان در آن جلسه می خواهید تا پیشنهاد ها و بحث و جدال های خود را کنار بگذارند و دقیقاً در اطلاعات موجود، تمرکز کنند .هر شرکت کننده ای ، لحظه ای دقت می کند تا از کم و کیف اطلاعات موجود، اطلاعات مورد نیاز و چگونگی دسترسی به آن ها آگاه شود.

-کلاه قرمز :

کلاه قرمز ، با احساسات ، دریافت های ناگهانی و الهامات ، حدس و گمان ها و عواطف سرو کار دارد. کلاه قرمز ، به حاضران در جلسه امکان می دهد تا احساسات و دریافت های ناگهانی و الهامی خود را بدون پوزش و عذر خواهی و بدون توضیح و بدون این که در توجیه آن ها بکوشند ، نشان می دهد مانند این عبارات: احساس غریزی من، خبر از ناکارآمدی آن (پروژه) می دهد... من نحوه ی انجام این کاررا نمی پسندم ... دریافت الهامی من، برایم مشخص است که به زودی با کاهش قیمت ها مواجه می شویم .از آن جایی که کلاه قرمز ، احساسات ما را دقیقاً آن گونه که هستند نشان می دهند ،این احساسات می توانند وارد بحث شوند بی آن که تظاهر به چیزی دیگری در کار باشد .این عبارت الهامی و آنی ممکن است ناشی از داوری ما و مبتنی بر سال ها تجربه در این زمینه باشند، حتی اگر نتوانیم دلایل نهفته ای در پس آن پیدا کنیم .البته این درک ناگهانی ممکن است همیشه هم درست نباشد.

-کلاه سیاه :

کلاه سیاه نشانه ی احتیاط است و ما را از ارتکاب به خطا، کارهای نابخردانه و هر آنچه که ممکن است خلاف قانون باشد،باز می دارد .کلاه سیاه برای داوری سنجیده است و به ما نشان می دهد که چرا کاری را نباید انجام داد و به ما متذکر می شود که چرا انجام کاری سودمند نخواهند بود مانند این عبارات : ..مقررات به ما اجازه ی انجام چنین کاری را نمی دهد ... ظرفیت تولید ما نمی تواند پاسخگوی این سفارش باشد... با افزایش آزمایشی قیمت ها، افت فروش نخواهیم داشت ... اشتباه، می تواند مصیبت آور باشد. لذا کلاه سیاه بسیار ارزشمند است و هم کاربرد دارد و هم احتمالاً بیش ترین فایده را اما کاربرد بیش از حد کلاه سیاه بسیار آسان است و از این رو با افکار منفی قبل از انجام کاری ، اندیشه های خلاق از بین خواهند رفت .

-کلاه زرد :

این کلاه نماد خوش بینی و نگرش مثبت و منطقی به امور است .کلاه زرد در پی یافتن امکانات و نحوه ی انجام امور است .کلاه زرد در پی منافع است ، منافعی که مبتنی بر منطق باشند به طور مثال عباراتی از این قبیل :... اگر کارخانه را نزدیکتر به محل سکونت مصرف کنندگان بنا می کردیم ، موثر تر بود ... خرید بیش تر ، سود بیش تری را در پی دارد ... کلاه سیاه بسیار طبیعی تر از کلاه زرد است زیرا ما برای حفظ بقای خود باید از ارتکاب به خطا و خطر اجتناب کنیم .کلاه زرد تفکر ، نیازمند کوشش سنجیده و آگاهانه است .منافع انجام هر کاری ، فوراً آشکار نمی شود و لذا هر ایده ی خلاقی به کلاه زرد بر می گردد.

-کلاه سبز :

این کلاه نماد و نشانه ی تفکر خلاق است ، نماد اندیشه ها ی نو و راه های متعدد و فرضیه های گوناگون است مانند عباراتی از این قبیل :... در اینجا به ایده های تازه ای نیاز داریم ...آیا راه کارهای دیگری هم وجود دارد؟ ... آیا می توانیم این کار را به طریق دیگری انجام دهیم ؟
کلاه سبز ، تلاش و جستجوی بی درنگ و مداوم برای خلاقیت است .

-کلاه آبی :

این کلاه نماد فرایند کنترل کیفیت کار است .کلاه آبی ناظر به اندیشه ای است که هم اکنون در جریان است .کلاه آبی در اندیشه ی دستور کار است، گام بعدی در فکر کردن را نشان می دهد و به دنبال جمع بندی ها، نتیجه گیری ها،تصمیم گیری هاست و می تواند به تفسیر فکری بپردازد که جریان دارد مانند عباراتی از این قبیل :...ما وقت زیادی را صرف جست و جوی کسی می کنیم تا او را سرزنش کنیم ... آیا می توانیم خلاصه ای از دیدگا ه ها و نظرات شما را داشته باشیم ؟... فکر می کنم باید به اولویت ها توجه کنیم ... پیشنهاد می کنم که کلاه سبز را برای بدست آوردن افکار نو آزمایش کنیم .معمولاً کلاه آبی را مسوول جلسه به کار می برد و دیگر شرکت کنندگان می توانند پیشنهادهای خود را ارائه دهند .کلاه آبی برای سرو سامان دادن و کنترل کردن روند تفکر است تا سازنده تر باشد .کلاه آبی ، نماد تفکر درباره ی خود تفکر است .

  امتیاز: 0.00