منو
 کاربر Online
1581 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  یکشنبه 15 آذر 1388 [08:45 ]
  پاسخ به سوال شركت در كلاسهاي نجوم
 

سلام آقاي رسول پناهي
از حسن نظرتان نسبت به بخش نجوم شبکه رشد تشكر مي كنيم.
بله كلاسهايي هست كه شما بتوانيد شركت كنيد.
امروز در كشور ما مراكز متعددي است كه شما و ساير علاقه مندان به نجوم می توانيد شركت كنيد.
يك دسته از اين مراكز پژوهش سراهاي دانش آموزي هستند كه مستقيما زير نظر ادارات آموزش و پرورش كار مي كنند و معمولا داراي بخش نجوم هسنتد. ما 280 پژوهش سراي دانش آموزي در سطح كشور داريم و اگر شما استان و منطقه آموزش و پرورش خود را مشخص مي كرديد، ما آدرس نزديك ترين پژوهش سرای دانش آموزی را به شما مي داديم.
دسته بعدي كانون هاي پرورش فكري كودكان و نوجوانان هستند. در اكثر اين كانون ها نيز كلاسهاي نجوم داير است.
در همين شبكه رشد نيز تا كنون 2 دوره مجاري نجوم ويژه دانش آموزان سراسر كشور ير گزار شده است كه با توجه به 17 كارگاه آموزشي و انواع نماهنگها و رصدهاي مجازي در هر دوره، اين دوره ها جزو كامل ترين دوره هاي نجوم برگزار شده در سطح كشور بوده است. اگر سومين دوره آموزش مجازی نجوم در شبکه رشد تشكيل شود اميدوارم شما بتوانيد جزو دانش آموختگان آن دوره باشيد.
همچنين رصد خانه هاي غير دانشگاهي و انجمن هاي نجوم به صورت NGO امروزه در سطح كشور به تعداد قابل ملاحظه اي وجود دارند كه خدمات علمي و آموزشي و رصدي در مورد نجوم ارايه مي كنند.
اميدواريم با برسي اطراف محل سكونت خود بتوانيد يكي از مراكز نامبرده شده را شناسايي كرده و به صورت مدون به مطالعه نجوم بپردازيد.

  امتیاز: 0.00