منو
 کاربر Online
887 کاربر online
 : شیمی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه شیمی 1 ستاره ها ارسال ها: 32   در :  شنبه 21 شهریور 1388 [07:24 ]
  وب گردی های شیمیایی(17)
 

__
«به نام خدا»


بچّه ها سلام!
در ادامه ی تلاش برای آشنا کردن شما با فناوری نانو قصد داریم برخی دیگه از پایگاه های اینترنتی رو براتون معرفی کنم. پس با ما همراه باشید. __

تصویر
در این پایگاه می تونید به یک شناخت کامل از دانش نانو و کاربردهای آن دست پیدا کنید. پیوندهایی که در این صفحه گذاشته شده است و شما رو به پایگاه های دیگر راهنمایی می کند نیز می تواند شما را با ویژگی ها و انواع نانومواد هم آشنا کند. در صفحه های دیگر با تاریخچه ی دانش و فناوری نانو، کاربردهای دارویی و جنبه های دیگر آن نیز آشنا می شوید.
منبع:
www.nanoword.net/pages/intro.htm


تصویر
در این مقاله ی 12 صفحه ای مصور می توانید درباره ی دانش نانو، گذشته ،حال و آینده ی آن و گسترش روز به روزش با خبر شوید.

منبع:
www.wtec.org/loyola/nano/IWGN.public.Brochure/IWGN.Nanotechnology.Brochure.pdf


تصویر
خریداراش بیان این ور بازار!! اگر می خواهید بدونید که امروزه از فناوری نانو در چه صنایعی و برای تولید چه فراورده هایی استفاده می شود حتماً به این پایگاه سری بزنید!

منبع:
www.nanoshop.com


تصویر
این پایگاه مربوط به نشریه ی Science Daily است و با کمک اون می توانید پی گیر تازه های دانش و فناوری نانو و دستاوردهای رو به گسترش آن باشید.

منبع:
www.sciencedaily.com/releases/2008/04/080424102505.htm__ منتظر کار بعدی ما باشید... !!!!


منتظر پیشنهادها و مطالب تازه ای هستیم که برامون میفرستید.
یادتون نره! منتظرم! __

کاری از « پریسا نعمت الّلهی»

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه شیمی 1 ستاره ها ارسال ها: 32   در :  چهارشنبه 11 شهریور 1388 [14:21 ]
  وب گردی های شیمیایی(15)
 

__
«به نام خدا»


بچّه ها سلام! خوبید؟باز هم اومدیم و باز هم با یه عالمه پایگاه اینترنتی خوب. امیدوارم مورد توجهتون قرار بگیره.__

تصویر
اگر می خواهید بدونید که نمک چه طور و چرا یخ رو ذوب می کنه یه سر به این پایگاه بزنید.

منبع:
www.antoine.frostburg.edu/chem/senese/101/solutions/faq/why-salt-melts-ice.shtml

تصویر
اگر تخم مرغ دوست دارید و هوس کردید یک دونه تخم مرغ خوشمزه برای خودتون بپزید بهتره قبلش به این پایگاه سر بزنین و مطالب موجود رو بخونید بعدش یه تخم مرغ رو به روش علمی برای خودتون بپزید!!
منبع:
http://newton.ex.ac.uk/teaching/CDHW/egg

تصویر
این پایگاه راجع به اسیدهای آلی، الکل ها، آلکان ها و خیلی چیزای دیگه توضیح داده، که می تونید با اونا آشنا بشید.

منبع:www.chemistry.co.nz/stain_frame.htm


تصویر
در این پایگاه بازی های مختلفی راجع به شیمی و شاخه های اون داره که بد نیست سری به اون بزنید و اوقات خوشی داشته باشین.
منبع:
www.chemed.chem.pitt.edu/jeopardy


تصویر
یک پایگاه خوب با اطلاعات و عکس های بسیار زیبا از مواد معدنی موجود در طبیعت!

منبع:www.theimage.com/mineral/index.htm


تصویر
سلول های مکعبی و نحوه ی قرار گیری آن ها در یک شبکه ی بلور! شاید این نقطه ی شروع خوبی برای آشنایی شما با دنیای سه بعدی بلورها باشه.

منبع: www.chem1.com/acad/webtext/states/crystals-cubic.html

تصویر
شیمی هسته ای!
در این پایگاه مطالب بسیار زیادی رو به صورت دسته بندی شده می تونید راجع به علم شیمی هسته ای بیابید که برای هسته ای دوست ها بسیار مفیده!!

www.web.archive.org/web/20020618091217/http://www.hwscience.com/smarsden/unit11/unit11.htmتصویر
همه چیز راجع به ترمودینامیک، آنتروپی ، انرژی آزاد، قانون دوم ترمودینامیک، این که چرا واکنش ها اتفاق می افتند و ... در این پایگاه وجود داره! و علاقهمندان به شیمی فیزیک رو می طلبه!!

منبع:
www.chem1.com/acad/webtext/thermeqتصویر
اسم این پایگاه Chemistry Daily است. مطالبی از جدول تناوبی گرفته تا شیمی پلیمر ، ابر مولکول ها و گرماشیمی رو می تونید در این پایگاه پیدا کنید! به نظرم به یک بار دیدنش می ارزه!

منبع:
www.chemistrydaily.com


باز هم به سراغتون خواهیم اومد!!!

کاری از « پریسا نعمت الّلهی»

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه شیمی 1 ستاره ها ارسال ها: 32   در :  شنبه 14 شهریور 1388 [11:38 ]
  وب گردی های شیمیایی(16)
 

__
«به نام خدا»


بچّه ها باز هم سلام!
بی تردید برخی از شما دوستان عزیز درباره ی علم نانو و فناوری تازه ای که امروز در جهان مطرح شده آگاهی دارید. این بار به معرفی پایگاه ها مربوط به نانو پرداخته ایم و در وب گردی های بعد از این هم براتون پایگاه هایی رو از کشور خودمون که وابسته به این فناوری است رو می گذاریم تا اطّلاعات شما رو درباره ی فناوری نانو ارتقا ببخشیم! امیدوارم که مورد توجهتون واقع بشه. __

تصویر
پایگاه فوق العاده علمی و خوب برای یادگیری علم نانو ویژه ی دانش آموزان! دراین پایگاه یک مجموعه از دستگاه ها و مفاهیم پایه ای نانو، هم به صورت پویانمایی و هم به صورت عکس های مختلف نمایش و توضیح داده شده است.
منبع:
www.crnano.org/basics.htm


تصویر
در این پایگاه بسیار زیبا می تونید مطالبی راجع به این که فناوری نانو چیست و در چه زمینه هایی استفاده می شه پیدا کنید. در ضمن علاوه بر صدها پیوند سودمند می تونید عکس های زیبایی بیابید و از دیدن آن ها لذت ببرید.

منبع:
www.factmonster.com/ce6/sci/A0833049.html


تصویر
این جا موسسه ی foresight است! در این پایگاه اطلاعات و رخدادهای تازه ای راجع به فناوری نانو وجود داره که حتماً مورد توجهتون قرار می گیره!

منبع:
www.foresight.org


تصویر
اگر دنبال اخبار، اطلاعات به روز، کتاب های تازه چاپ شده و.... از نانو هستید این پایگاه می تونه به خوبی بهتون کمک کنه.

منبع:
http://cnst.rice.edu


تصویر
این هم یک مرکز اطلاعاتی خوب برای بچه های خوب تری که علاقه مند به دونستن اخبار، گزارش ها، مقاله ها، و آشنایی با مراکز آموزشی فناوری نانو هستند!

منبع:
www.nano.gov/html/edu/eduk12.html


تصویر
این جا یک کالجی است مخصوص دوستداران علم نانو. در این پایگاه مطالب فوق العاده جالب و کاملی راجع به نانو مواد، پیوندهای خاص کودکان، بازی های مرتبط با نانو و انواع عکس هست که می تونید از دیدنشون کلی لذت ببرید!

منبع:
http://cnse.albany.edu


تصویر
این هم یک منبع اطلاعاتی سودمند برای بچه های نانو دوست واشنگتن! همراه با مقاله های مربوط به کارهای علمی اون ها.

منبع:
www.nanowashington.edu/education/index.html


تصویر
این پایگاه مخصوص پروژه های در حال اجرا است در زمینه ی فناوری نانو است و اطلاعات کلی راجع به آن در اختیارتان قرار می دهد که یک نگاه به آن انداختن خالی از لطف نیست!

منبع:
www.nanotechproject.org/news


__پایگاه های نانویی ما ادامه دارد... !!!!
باز هم به سراغتون میام ها!

راستی ، منتظر پیشنهادها و مطالب تازه ای که برامون می فرستید هستم.
یادتون نره! منتظرم! __

کاری از « پریسا نعمت الّلهی»

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه شیمی 1 ستاره ها ارسال ها: 32   در :  دوشنبه 30 شهریور 1388 [13:45 ]
  وب گردی های شیمیایی(18)
 

به نام خدا

عزیزان و یاران همیشگی سلام.
این بار قصد دارم به طور اختصاصی و بسیار حرفه ای ،برخی پایگاه های به روز و با سطح علمی بالا رو برایتان معرفی کنم.
و مثل همیشه امیدوارم که مورد استفاده ی شما قرار بگیرد.

تصویر
دراین پایگاه با زمینه های کاری یکی از دانشمند مطرح در زمینه ی دانش و فناوری نانو یعنی دکتر کی اریک درکسلر به طور کامل آشنا می شوید. علاقه مندان مربوط به مباحث نانو سامانه ها و رفتار مکانیکی آن ها،روش های محاسباتی مورد استفاده در فناوری نانو و مدلسازی مولکولی می توانند از اطّلاعات دسته بندی شده استفاده کنند.
این پایگاه 8 بخش اصلی دارد:
1-نگاه اجمالی به فناوری نانو 2- رفتار مکانیکی سامانه های مولکولی 3- ساختمان نانوسامانه های مولکولی 4-مدل سازی مولکولی 5- نانوسامانه ها 6- محاسبات مبنای فناوری 7- راهنمای استفاده از پایگاه و 8- زندگی نامه دکتر درکسلر.
جالبه بدانید که در بخش های مختلف از تصاویر متحرک هم بهره جسته اند.

منبع:
http://e-drexler.com

تصویر
یک شبکه کامل برقرار شده بین مراجع آموزشی،تحقیقاتی و مشاغل مربوط به دانش نانو را در پیش رو دارید.تمام علاقه مندان به فعالیت(تحصیل، تدریس، تحقیق و...) فناوری نانو می توانند با مراجعه به این پایگاه از امکانات و شرایط مراکز مختلف جهان آگاه و بهره مند شوند. این پایگاه 5 بخش اصلی دارد و در آن بخش ویژه ای نیز برای کارآفرینان و کارفرمایان فعال در حوزه نانو طراحی شده است.

منبع:
www.working-nanotechnology.com

تصویر
این سایت شامل 9 بخش اصلی است.1- نانوتکنولوژی 2-فیزیک 3- زمین و فضا 4- الکترونیک 5-تکنولوژی 6-شیمی 7- بیوشیمی 8- دارویی وپزشکی 9-علوم دیگر
که در هر بخش جدیدترین مطالب و اخبارهای به روز مربوط به آن علم را فرا خواهید گرفت.

منبع:
www.physorg.com

تصویر
شامل بخش های اخبار، مجله ها، رخدادها، راهنمای خریداران، مشاغل و پیوند های دوستان است. دراین پایگاه می توانید خبرها و رویدادهای مهم در حوزه ی دانش نانو را دریافت کنید.

منبع:
www.nanotechweb.org/cws/home


تصویر
این یک مرکز بین المللی سرطان است که تلاش می کند تا با دستیابی به علوم جدید مانند دانش و فناوری نانو، بیماری مهلکی مانند سرطان را درمان کند. در این پایگاه می توانید دستاوردهای جدید دانشمندان را برای بهبود انواع سرطان ها بیابید. این پایگاه شامل 6 بخش است. بهتر است خودتان سری به آن بزنید.

منبع:
www.nano.cancer.gov

تصویر
پایگاه فوق العاده پر بار و پرمحتوا که شامل 8 بخش متفاوت است. به یک بار دیدنش می ارزد.

منبع:
www.azonano.com

موفق و پیروز باشید.

کاری از پریسا نعمت اللهی

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه شیمی 1 ستاره ها ارسال ها: 32   در :  دوشنبه 13 مهر 1388 [15:24 ]
  وب گردی های شیمیایی(19)
 

«به نام خدا»


بچّه ها سلام!
آغاز سال تحصیلی رو به همه شما دوستان خوب تبریک می گم!
امیدوارم با تلاش روزافزونتون بتونید سال تحصیلی پرباری داشته باشید... و ماهم بتونیم در راستای این هدف شما رو همراهی کنیم. باز هم با معرفی سری جدیدی از سایت های علمی شیمی به سراغتون اومدیم.پس ببینید و لذّت ببرید!

تصویر
اگر دوست دارید یاد بگیرید که چطور می شه رنگ هایی رو که در بازار می بینید بسازید، حتماً به این سایت نگاهی بندازید. در این پایگاه می توانید روش یادگیری ساخت رنگ های آبی، سفید، زرد، و رنگهای دیگر رو فرابگیرید.

منبع:
www.creative-chemistry.org.uk/activities/paints.htm

تصویر
سایتی فوق العاده خوب برای دانلود کتاب های شیمی!می شه گفت کتابخانه ای است که به سرعت می توانید به کتاب های آن دسترسی پیدا کنید.خوب است که بدونید کتاب ها با فرمت پی دی اف شده با رپیدشیر قابل دانلود است.

منبع:
www.rapidlibrary.com/index.php?q=paint+chemistry+pdf

تصویر
می دونید نانولوله ها چگونه درست می شن؟و از چه موادی به دست میان؟در این پایگاه که شامل 9 بخش مربوط به نانولوله هاست، می تونید راجع به nanotubes اطّلاعات پایه ای خوبی به دست بیارید.

منبع:
pa.msu.edu/cmp/csc/nanotube.html

تصویر
اگر می خواهید درباره ی علم رنگ، و تکنیک های آن کسب خبر کنید ،این پایگاه خبری کوچک می تونه شما رو در کسب این امر یاری کنه!

منبع:
www.artnewsblog.com/art-blog/painting/index.htm


تصویر
این سایت توسط AAAS(جامعه علوم) سرپرستی می شود،و مرکزی را برای دانشگاه ها،مراکز درمانی، ژورنال ها، مراکز دولتی و... فراهم کرده است که بتوانند اخبار به روز و اطّلاعات مفید علمی خود را در علوم گوناگون به دست بیاورند.این علوم به صورت دسته بندی شده در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد که می توانید در هر گروهی، اخبارهای مربوط به آن را کسب کنید.

منبع:
www.eurekalert.org/bysubject/chemistry.php

تصویر
این سایت از قسمت های مختلفی مثل اخبار، ویدئو، تصاویر، فضا، علوم، تکنولوژی، سلامت و بهداشت، آموزش، فروشگاه اینترنتی و... تشکیل شده است.اگر وارد قسمت علوم آن شوید می توانید مطالبی راجع به جدول تناوبی، اخبار روز ، تصاویر و... به دست بیاورید.

منبع:
www.redorbit.com/science

تصویر
این پایگاه شامل 4 بخش است، که یک بخش آن مربوط به علوم و طبیعت است.که در این بخش می توانید مطالب بسیاری راجع به علوم مختلفی مثل بیولوژی، زمین شناسی، شیمی(فیزیک،آلی،معدنی)، فیزیک و... به دست بیاورید.

منبع:
organic-chemistry.suite101.com

باز هم به دیدارتان خواهیم آمد!

کاری از پریسا نعمت اللّهی.

  امتیاز: 0.00