منو
 کاربر Online
791 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 04 مرداد 1388 [16:31 ]
  جانوران کویری
 

عکس‌هایی زیبا از جانورانی که در بیابان نامیبیا زندگی می کنند.
پایگاه زندگی در بیابان نامیبیا

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 10 مرداد 1388 [07:22 ]
  آشنایی با کویرهای ایران
 

وب سایت بیابان ها و کویرهای ایران با هدف ترویج طبیعتگردی در بین علاقمندان از سال 1384 کار خود را آغاز کرده است. این وب سایت به عنوان تنها مرجع اطلاع رسانی در زمینه کویر و بیابان در ایران فعالیت دارد و خبرها و مطالب آن به صورت روزانه در اختیار عموم قرار خواهد میگیرد. در این وب سایت سعی بر آن است که تمامی اطلاعات صورت صحیح، مدون و بدور از هر گونه اشتباه در اختیار علاقمندان قرار گیرد.
بازدید از پایگاه

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه زیست شناسی 3 ستاره ها ارسال ها: 164   در :  دوشنبه 12 مرداد 1388 [15:59 ]
  یکه‌تاز کویر
 

واژه یوزپلنگ یکی از واژه های اصیل ایرانی است که از ترکیب دو کله یوز و پلنگ حاصل شده است. یوز بُن مضارع مصدر یوزیدن به معنای ` جَستن، جهیدن و طلب کردن` بوده و از این رو یوزپلنگ، به معنای پلنگی است که به دنبال شکار خود گشته و آنرا با جستن و دنبال کردن می گیرد. درگذشته این جانور را پلنگ شکاری می نامیدند که به سبب شباهت زیاد آن به پلنگ و روش شکار منحصربفرد آن بوده است. ایرانیان باستان این جانور را بیشتر با نام `یوز` می شناخته اند و کمتر کلمه `یوزپلنگ` را برای آن بکار می بردند. همچنین به این جانور به خصوص در زمان تولگی `هَوْبَر` هم گفته می شده است.

بیش‌تر بدانید: انجمن یوزپلنگ

  امتیاز: 0.00