منو
 کاربر Online
590 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  پنج شنبه 05 اردیبهشت 1387 [12:48 ]
  دو سیاه چاله
 

سلام
چند وقت پیش تو اینترنت با یه سوالی برخورد کردم تو یکی از همین انجمن های نجومی پرسیده بودن وقتی دو تا سیاه چاله نزدیک هم باشند چه اتفاقی میافته؟
جوابهای متفاوتی داده بودن مثلا تبدیل به سیاهچاله بزرگتری میشن یا مثلا جفتشون از بین میرن یا...
رفتم تحقیق کردم دیدم به یه چیزایی بستگی داره. به حد چاندرا یا همون شعاع شوارتز شیلد بستگی داره که این هم رابطه مستقیمی با جرم دو سیا هچاله دارد یعنی هر کدام که جرم بیشتری دارند اون یکی رو می بلعه. البته یک چیز جالبتر هم وجود داره اگه دو سیاه چاله جرم یکسانی داشته باشن و به حد چانرا نرسیده باشن ولو اینکه حتی در فاصله حتی 80 متری از یک دیگر قرار گرفته باشند همدیگر را نمی بلعند و فقط از کنار یکدیگر عبور می کنند !!!!!!
می خاستم ببینم این جواب درسته یا مثل بقیه حرفایی که تو کیهانشناسی می زنن یه فرضیه است؟
با تشکر شیرین انبارداران

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  پنج شنبه 05 اردیبهشت 1387 [12:52 ]
  دو سیاه چاله
 

با تشکر از مطلب فرستاده شده
بله مطلب گفته شده به ظاهر درست می باشد . بر طبق شبیه سازیهای کامپیوتری برهمکنش سیاهچاله ها به میزان گاز داغ اطراف هر سیاهچاله بستگی دارد ، به طوری که هنگامی که برهمکنش آغاز می شود این گاز نیروی اصطکاکی روی سیاهچاله ها ایجاد می کند و سرعت چرخش آنها را کند می کند و موجهای گرانشی باعث نزدیک شدن آنها به هم شده و به تدریج در هم فرو می روند .

  امتیاز: 0.00