منو
 صفحه های تصادفی
انحصارگرایی در دین یهود با توجه به تورات
کرمهای انگل
یکی بودن آئین وحسب با پیامبر
بیعت دوم عقبه
حرکت الکترون ها در نیم رساناها
موتاسیون های تغییر قاب
امام صادق علیه السلام و تعبیر کابوس
تیره توی
روش آبیاری زیر زمینی
وظایف بانک مرکزی
 کاربر Online
516 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه زیست شناسی 3 ستاره ها ارسال ها: 164   در :  یکشنبه 18 فروردین 1387 [14:52 ]
  زمین در حال پختن است
 

زمین رو به گرم شدن مى رود و جهانیان خود خواسته به انتظار دگرگونى هایى نشسته اند که شاید زندگى آینده بشر در کره مسکون را به خطر بیندازد. خطر آرام آرام نزدیک مى شود و بوى آن را مى شود حس کرد. اکنون دیگر زمان زیادى براى عمل به آنچه وظیفه انسان براى نجات زمین است نمانده. خطر گرم شدن کره زمین، دیگر از حس کردن گذشته و به چشم مى آید؛ پدیده هایى چون سیل و توفان هاى کم سابقه در حال افزایش اند، هر سال انسان هاى بیشترى بر اثر تغییرات آب و هوایى جان خود را از دست مى دهند، آب شدن یخ هاى قطبى سرعت گرفته و آب دریاها بالاتر مى آید، بیمارى هاى ناشى از گرما رو به افزایش است، رفتار طبیعى پرندگان و حیوانات مهاجر تغییر مى کند، بادهاى گرم بیش تر مى وزند و خشکسالى گسترش مى یابد و ... سرانجام بهت بشر براى آنچه بر سر زیستگاهش آورده است... هشدار! خطر نزدیک مى شود، دیگر مى توان آن را دید.
کشورهاى فقیر شرکت کننده در نشست تغییرات اقلیمى سازمان ملل در بانکوک که چند روز پیش برگزار شد از کشورهاى ثروتمند خواستند که بودجه اى را براى کمک به آن ها در زمینه مقابله با تبعات گرمایش زمین و کنار گذاشتن صنایع آلاینده اختصاص دهند. این درخواست از این رو مطرح شده که کشورهاى صنعتى و ثروتمند با فعالیت هاى صنعتى خود بیشترین نقش را در تولید و انتشار گازهاى گلخانه اى دارند و باید تعهد بیشترى در زمینه کنترل آثار این گازها از خود نشان دهند. گویا کشورهاى فعال در طرح این خواسته تهدید کرده اند که در صورت رد این درخواست از امضاى پروتکل تازه خوددارى خواهند کرد. گویا هدف از این پیمان، تثبیت میزان انتشار گازهاى گلخانه اى در طول یک دهه بعد و به نصف رساندن آن تا سال ۲۰۵۰ است.
http://www.iran-newspaper.com/1387/870118/html/report.htm|گزارش کامل را بخوانید]

  امتیاز: 0.00