منو
 صفحه های تصادفی
نوار مغناطیسی
قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران فصل ششم، قوه مقننه
خود شکوفایی در نظریه مزلو
سوال و جوابهای رایج عضویت
انجماد
محرم اسرار پیامبر خدا صلی الله و علیه و آله
گل قهوه
تاثیر استفاده از تکنولوژی آموزشی در امر یادگیری و آموزش
جهیزیه فاطمه علیها سلام
ارز پشتوانه
 کاربر Online
883 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  شنبه 11 اسفند 1386 [18:37 ]
  روش جدید برای یافتن الماسهای فضایی
 

هنگامی که محققان شهاب سنگها را امتحان می کنند، اغلب الماسهای بسیار ریزی در حدود 25000 بار کوچکتر از ذرات شن می یابند . در حقیقت این نانوالماسها %3 کربن یافت شده در شهاب سنگها هستند . ستاره شناسان تصور می کنند در واقع الماسها به طور معمول باید در جهان وجود داشته باشند و آنها به دنبال راهی برای یافتن آنها هستند . اولین نشانه از الماسهای فضایی در سال 1980 به دست آمد . هنگامی که دانشمندان بر روی شهاب سنگهایی کشف شده مطالعه می کردند که الماسهایی در اندازه ی نانومتر داشتند . این علامتی از محیط میان ستاره ای بود که شهابها در آنجا شکل می گیرند. جایی که می تواند 10000 تریلیون ذره در یک گرم از گاز و غبار باشد .
اینجا روی زمین ، الماس ها در فشار و گرمای شدید در لایه های داخلی زمین پس از مدت طولانی شکل می گیرند . بنابراین چطور آنها در فضا شکل گرفته اند ؟ برخلاف گرما و فشاری که ما روی زمین داریم ، محیط آنها کاملا متفاوت و شامل ابرهای مولکولی پراکنده ی سرد است . ستاره شناسان از روش شکل گیری مطمئن نیستند اما اکنون که آنها بوسیله ی اسپیتزر روشی برای تشخیص دارند ، بر روی ابرهای گازی مطالعه می کنند تا شرایط معمول را برای تشکیل الماسها دریابند .

منبع خبر : ناسا

تصویر

  امتیاز: 0.00