منو
 کاربر Online
1056 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  دوشنبه 26 آذر 1386 [19:09 ]
  نگاهی به فعالیتهای فضایی در سال 2007
 

رقابت برای رفتن به فضا بار دیگر شتاب گرفته است . ژاپن در سپتامبر، ماموریت برای اکتشافات ماه را آغاز نمود. این بزرگترین فعالیت در زمینه اکتشاف این قمر زمین بوده است . سه فضاپیما برای پیمایش ماه به بررسی سطح ماه پرداختند همچنین چینی ها نیز فضاپیمای چانگ را برای مطالعات بیشتر در این زمینه فرستاده اند . ناسا نیز قرار است تا سال 2020 ماموریتهایی را در مورد ماه به انجام رساند . در این سال فضاپیمای پگاه به سمت کمربند سیارکها فرستاده شد . همچنین امسال باربارا مورگان معلمی که قرار بود 20 سال پیش با شاتل چلنجر به مدار زمین برود این بار با شاتل ایندیور به طرف ایستگاه فضایی رفت . این سال تنها به فضانوردان اختصاص نداشت بلکه جستجوگران فضا نیز نتایج جالب توجهی بدست آوردند . سیاره ای به نام c581HD در منظومه ای فرا خورشیدی کشف شد که دمای سطح آن شبیه به زمین است . این کوچکترین سیاره پیدا شده می باشد ، هر چند جرم آن 5 برابر زمین و حجم آن 50 برابر زمین است . امسال همچنین سیاره ای کشف شد که در جو آن بخار آب وجود داشت و این پیشرفتی بسیار مهم می باشد زیرا این کشف اولین مولکول در سیاره ای فرا خورشیدی است .
همچنین دانشمندان در مورد مریخ نیز فعالیت های زیادی انجام دادند و دریافتند حجم یخ در قطب جنوب این سیاره به حدی است که می تواند سطح سیاره را تا چند ین متر بپوشاند .

  امتیاز: 0.00