منو
 کاربر Online
849 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه زیست شناسی 3 ستاره ها ارسال ها: 164   در :  یکشنبه 15 مهر 1386 [08:17 ]
  زندگی در زمستان
 

زمستان در راه است و بسیاری از جانوران باید خود را برای دوره‌ای از کاهش دما آماده کنند. گروهی از آن‌ها، مانند بسیاری از پرندگان، به جاهای گرم کوچ می‌کنند، اما بسیاری دیگر برای زندگی در روزها و شب‌های سرد زمستان سازگاری‌هایی پیدا کرده‌اند. بسیاری از جانوران در لانه‌ها یا بستر دریاچه‌ها به خواب زمستانی فرو می‌روند، اما جانوران خونسرد که توانایی زمستان‌خوابی را ندارند و نمی‌توانند پناهگاه به نسبت گرمی پیدا کنند، هم‌چنین جانورانی که در سرزمین‌های یخبندان قطب و جاهای همیشه‌سرد دیگر زندگی می‌کنند، چه راه‌کارهایی برای رویارویی با سرما دارند؟ برای دوستان خود بنویسید.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه زیست شناسی 3 ستاره ها ارسال ها: 164   در :  شنبه 28 مهر 1386 [14:25 ]
  پروتئین‌های ضدیخ
 

در دهه‌ی 1980 میلادی گروهی از پژوهشگران کشف کردند که ماهی‌های قطبی با کمک پروتئین‌های ضدیخ از یخ‌زدن مایعات بدنشان جلوگیری می‌کنند. سپس، روشن شد که بسیاری از بندپایان خشکی‌زی، از جمله عنکبوت‌ها و بسیاری از حشره‌های دیگر، هم پروتئین ضدیخ دارند. پروتئین‌های ضدیخ برخی حشره‌ها به اندازه‌ای قوی است که در دمای پایین‌تر از 15- درجه‌ی سیلسیوس نیز از یخ‌زدگی جلوگیری می‌کنند. برخی از حشره‌ها علاوه بر پروتئین‌های ضدیخ مواد ضدیخ دیگری، مانند الکل‌های پلی‌هیدروکسی(الکل‌های قندی) دارند که دمای یخ‌زدگی را باز هم پایین‌تر می‌برند.
پروتئین‌های ضدیخ چگونه از یخ‌زدگی جلوگیری می‌کنند؟ آیا ساختار این پروتئین‌ها با پروتئین‌های دیگر متفاوت است؟

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 21 آبان 1386 [11:02 ]
  کاربرد پروتئین‌های ضدیخ
 

پروتئین‌های ضدیخ به بلورهای ریز یخ پیوند می‌شوند و از بزرگ‌شدن آن‌ها جلوگیری می‌کنند.
1. وجود آن‌ها در بافت‌های گیاهی می‌تواند گیاه را در برابر آسیب سرمازدگی مقاوم سازد. چنین پروتئین‌هایی در برخی گیاهان مقاوم به سرما پیدا شده است. اگر ژن این پروتئین‌ها را به ژنوم گیاهان وارد کنیم، می‌توانیم آن‌ها را به سرما مقاوم سازیم.
2. افزودن این پروتئین‌ها به مواد غذایی مانند ماست و بستنی می‌تواند در طعم آن‌ها اثر بگذارد. پروتئین ضدیخ ماهی را در مخمر تولید انبوه کرده‌اند.
3. نگهداری اندام‌های پیوندی به کمک این پروتئین‌ها، سالم‌تر و برای زمان بیشتر انجام می‌شود.
4. تزریق آن‌ها به فرد سرمازده می‌تواند در سلامت او اثر داشته باشد.
5. وارد کردن ژن این پروتئین‌ها به ژنوم ماهی‌هایی که این پروتئین‌ها را ندارند، پرورش آن‌ها را در آب‌های سرد نیز امکان‌پذیر می‌کند.

  امتیاز: 0.00