منو
 صفحه های تصادفی
تعبیر امواج دوبروی با نظریه احتمال
OGG Vorbis
آشنایی با ژنومیک
نظریات شخصیت
جنگل بارانی
واژگان فسیل شناسی
وقفه در سيستم عامل
علت وقوع جنگ بدر
نام دوازده نقیب مدینه
منشا میکرو ارگانیسمها
 کاربر Online
306 کاربر online
 : زمین شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 07 مهر 1386 [21:20 ]
  از فاضلاب تا تولید انرژی؛
 

طراحی سیستم تصفیه فاضلاب
این سيستم ابتكاري دوست‌دار محيط زيست، بدون احتراق و با استفاده از متان، ‌گاز زيستي توليد شده از مواد آلي موجود در پساب، انرژي توليد مي‌كند. بدين ترتيب ضمن افزايش درآمد شهر و كاهش مقدار زباله‌ها،‌ انتشار سالانه گازهاي گلخانه‌يي را نزديك به ‌٥/٥ ميليون تن و هزينه توليد انرژي شهر را در حدود ‌٨٠٠ هزار دلار در سال كاهش مي‌دهد كه در اين روند، هر پنج هزار تن كاهش در دي اكسيد كربن، معادل خارج ساختن سالانه ‌١٠٨٠ خودرو از جاده‌ها مي‌باشد.
بر اساس اين گزارش، روزانه هزاران گالن از چربي‌ها، روغن‌هاي دورريز و ضايعات رستوران‌ها (FOG) توسط شركت‌هاي حمل ضايعات روغن جمع‌آوري شده و به چاه‌هاي فاضلاب سرازير مي‌شود و گاز متان توليد شده از اين ضايعات كه يك گاز گلخانه‌اي مهم به شمار مي‌آيد به اتمسفر وارد مي‌شود.
هزينه اين پروژه ‌١/١٥ ميليون دلار برآورد شده است كه ‌٠٥/٤ ميليون دلار آن از محل تخفيف برنامه تشويقي خود اتكايي توليد انرژي كاليفرنيا با مديريت شركت گاز كاليفرنياي جنوبي تامين مي‌شود و مابقي آن از محل صرفه‌جويي در هزينه انرژي و درآمد جايگاه FOG تامين مي‌شود.
به گزارش ايسنا، شركت مشاور انرژي چورن، مهندسي و نصب اين پروژه را در ظرف چند ماه آينده اغاز مي‌كند كه مراحل اين پروژه به ترتيب شامل نصب جايگاه دريافت FOG، تغيير تجهيزات فعلي هاضم گاز كه در آن متان به صورت طبيعي از مواد آلي توليد مي‌شود، يك سيستم خودكار جديد، بويلري با كارايي بالا و سه واحد ‌٣٠٠ كيلو واتي Direct Fuelcell كه متان را به هيدروژن تبديل مي‌كند و سپس از هيدروژن براي توليد انرژي الكتروشيميايي بهره مي‌گيرد، مي‌باشند.
در اين سيستم همچنين از گرماي حاصل از پيل‌هاي سوختي براي گرم كردن هاضم‌هاي گاز تا دماي بدن انسان و توليد بيشتر متان استفاده مي‌شود.

  امتیاز: 0.00