منو
 کاربر Online
1342 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  سه شنبه 03 مهر 1386 [08:08 ]
  معرفی کتاب: اصول مبارزه با علفهای هرز
 

اصول مبارزه با علفهای هرز

کتاب فوق به عنوان یک کتاب درسی برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته های زراعت، باغبانی، گیاه پزشکی، علوم گیاهی، گلکاری، سبزیکاری، جنگل و مرتع به رشته تحریر در آمده است تا آنان را با اصول نوین این علم آشنا گرداند. کتاب همچنین می تواند برای مهندسین و مروجین کشاورزی، مشاورین مزرعه و کشاورزان نیز مفید واقع گردد. این کتاب بعد از سالها تحصیل و تدریس به رشته تحریر درآمده و در نوشتن آن از منابع معتبر و شناخته شده دنیا در این زمینه استفاده شده و سعی فراوان به عمل آمده تا مطالبی که برای کشاورزی ایران مفید باشد انتخاب و منتشر گردد.

کتاب شامل نوزده فصل می باشد که عمده ترین مطالب آن عبارتند از: علفهای هرز و خسارات آنها، روشهای رده بندی علفهای هرز، زیست شناسی و بوم شناسی علفهای هرز، روشهای کنترل علفهای هرز، فرموله کردن علف کشها و وسایل سمپاشی آنها، علف کشها، انتخاب پذیری، علف کشها و خاک، نقاط جذب علف کشها در گیاهان، کنترل علفهای هرز در غلات و کتان، کنترل علفهای هرز در بقولات ریزدانه، کنترل علفهای هرز در گیاهان زراعی ردیفی، کنترل علفهای هرز در سبزیجات، کنترل علفهای هرز در باغات و تاکستانها و غیره.

مولف: پروفسور مجید نوجوان

  امتیاز: 0.00