منو
 کاربر Online
1863 کاربر online
 : شیمی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فیروزه نجفی 3 ستاره ها ارسال ها: 775   در :  چهارشنبه 28 شهریور 1386 [05:45 ]
  دکتر دانشور استاد شیمی دانشگاه تبریز و از فعالان عرصه فناوری نانو کشور درگذشت
 

`دکتر نظام‌الدین دانشور` ، استاد شیمی دانشگاه تبریز و از فعالان عرصه فناوری نانو کشور‌ روز شنبه درگذشت.


مرحوم دکتر دانشور که مدت هشت سال مدیریت گروه شیمی کاربردی دانشگاه تبریز را بر عهده داشت، در سال 1382 عنوان پژوهشگر نمونه استان آذربایجان شرقی و در سال 1383 عنوان پژوهشگر برتر دانشگاه تبریز را کسب کرده بود.


وی هم چنین یکی از پژوهش گران فعال عرصه فناوری نانو بود که مقاله های علمی متعددی را در مجلات و کنفرانس های علمی ارایه کرده بود و دانشجویان دکترا و کارشناسی‌ارشد ایشان نیز در این زمینه در آزمایشگاه وی مشغول به فعالیت بودند.


دکتر دانشور که متولد سال 1326 مرند بود، تحصیلات ابتدایی را در دبستان فرخی به پایان رسانده بود و دیپلم خود را در سال 1344 از دبیرستان فردوسی اخذ کرده‌ بود.


وی مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته ی مهندسی شیمی از دانشگاه فنی استانبول و کارشناسی ارشد شیمی معدنی را در سال 1356 از دانشگاه نیوکاسل انگلستان دریافت کرده بود. وی تحصیلات دکترای خود را نیز در سال 1360 در همین رشته در دانشگاه نیوکاسل به پایان برده بود.


دکتر دانشور از سال1350 به عنوان عضو هیات علمی در گروه شیمی کاربردی دانشکده شیمی دانشگاه تبریز فعالیت داشت.


تربیت صدها دانشجو در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی‌ارشد، راهنمایی پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی، تالیف و ترجمه سه کتاب، انتشار بیش از 80 مقاله در مجلات و کنفرانس‌های علمی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و اجرای پروژه تحقیقاتی متعدد بخشی از کارنامه علمی زنده‌یاد دکتر داشنور را تشکیل می‌دهند.

  امتیاز: 0.00