منو
 صفحه های تصادفی
تجزیه و تحلیل و ارزشیابی سیستم حسابداری
ساردین
TCP/IP
درس تفسیر و علوم قرآنی 2
خونخواهی از طرفداران قاتلین امام حسین - انعام : 164
هیدروزنسیت
رمز جاودانگی دین اسلام
زنبور وحشی
دستگاه مرجع غیر لخت
فرهنگسرای علوم
 کاربر Online
850 کاربر online
 : شیمی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فیروزه نجفی 3 ستاره ها ارسال ها: 775   در :  چهارشنبه 28 شهریور 1386 [05:40 ]
  نرم افزار گوگرد زدایی از سوخت دیزل
 

نرم افزار گوگردزدایی از سوخت دیزل توسط محققان پژوهشگاه صنعت نفت طراحی و تولید شد.


`مهندس سعید شکری` ، مسئول تهیه نرم افزار در این زمینه گفت: از آن جا که ترکیب های گوگرد دار یکی از مهم ترین آلاینده‌های مواد نفتی هستند،‌ حذف آن ها یکی از هدف های مهم در فرایند پالایش به شمار می‌رود، به طوری که امروزه بیش تر سرمایه‌گذاری‌های کلان صنعت پالایش در جهت تولید هر چه بیش تر فرآورده‌های میان تقطیر پاک تر و مطابق با استانداردها و قوانین زیست محیطی استوار است.


وی در ادامه افزود: استفاده از نرم افزارهای شبیه ساز برای توسعه الگوی طراحی راکتور و افزایش ظرفیت تا مقیاس صنعتی مطمئن‌ترین روش در کاهش هزینه‌های توسعه فنلوری است.


شکری تاکید کرد: با به کارگیری این نرم افزارها می‌توان حالت های های مختلف فرآیندی را بررسی کرد، افزایش و کاهش ظرفیت واحدهای عملیاتی را مورد مطالعه دقیق قرار داد و واحدهای عملیاتی را طراحی و بهینه کرد.


وی هم چنین تصریح کرد: به منظور تهیه نرم افزار گوگرد زدایی عمیق از گازوییل (Ultra Deep Hydrodesulfurzotion) مدل‌سازی راکتور به عنوان قلب فرآیند، در واحد مدل‌سازی و کنترل فرآیندهای پژوهشکده مهندسی فرآیند پژوهشگاه انجام شد و سپس شبیه سازی فرآیند یادشده انجام پذیرفت.


شکری افزود: با در اختیار داشتن این نرم افزار شبیه سازی می‌توان اثرات ابعاد راکتور، ویژگی های کاتالیزگر و پارامترهای مختلف مانند دما، فشار، شدت جریان سیال و ترکیب درصد خوراک را روی فرآیند بررسی کرد. هم چنین با صرف زمان کمی می توان مجموعه کاملی از عملکرد فرآیند گوگرد زدایی از سوخت دیزل (HDS) در حالت‌های مختلف را پیش‌بینی کرده، از این طریق، ضمن کاهش هزینه‌های عملیاتی، قابلیت انعطاف بیش تری را در طراحی فرایند به وجود آورد و نقطه ی بهینه از لحاظ هزینه‌ها را به تعیین کرد.


وی در پایان گفت: از این نرم افزار می‌توان به سهولت استفاده کرد و از اطلاعات حاصل از شبیه سازی این فرایند در حالت‌های مختلف می‌توان برای کمک به طراحی دستگاه‌ها، تجهیزات مکانیک، لوله کشی و ابزار دقیق نیز بهره گرفت.


منبع: ایسنا

  امتیاز: 0.00