منو
 کاربر Online
1138 کاربر online
 : شیمی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فیروزه نجفی 3 ستاره ها ارسال ها: 775   در :  شنبه 17 شهریور 1386 [07:16 ]
  سفر با اتوبوسی مجهز به سلول های سوختی
 

به منظور افزایش آگاهی عموم مردم از فناوری پیل سوختی ، اولین اتوبوس پیل سوختی آریزونا (ECO BUS) سفر خود را در سراسر این ایالت آغاز کرد.


این اتوبوس که نتیجه ی همکاری شرکت ECOTality و شرکت خدمات عمومی آریزونا است، به عنوان یک مرکز آموزش سیار خواهد بود که عموم افراد جامعه قادرند برای آگاهی بیش تر از کاربرد پیل سوختی در حمل و نقل عمومی از آن دیدن کنند.


این اتوبوس به سامانه‌های بصری و ویدیویی و کارگاه‌های فعال مجهز است تا همه قشرهای جامعه از دانش‌آموزان گرفته تا مسئولان شهری از مزایای این فناوری آگاه شوند.


مسئولان شهری به عنوان بخشی از اعضای جامعه، یکی از گروه‌های هدف این فعالیت هستند.


جاناتان، مدیر اجرایی شرکت ECOTality می‌گوید: این اتوبوس نقش مهمی در آشنایی افراد با فناوری‌های سبز ایفاء می‌کند و سبب می‌شود تا سوخت هیدروژن به عنوان یک سوخت ایمن ، قابل دسترس و مطمئن، بیش تر شناخته شود.


مدیر بخش توسعه فناوری APS نیز معتقد است که پروژه ی اتوبوس پیل سوختی یکی از نمونه‌های حمایت ایالتی در توسعه منابع انرژی جایگزین است.


این اتوبوس با هیدروژن فشرده ذخیره شده در پارک هیدروژن APS سوخت گیری می‌شود و این مورد ، یکی از 12 اتوبوس پیل سوختی است که اکنون در آمریکای شمالی راه‌اندازی و عملیاتی شده و سفر خود را برای نشان دادن قابلیت‌های این فناوری جدید آغاز کرده است.

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران

  امتیاز: 0.00