منو
 کاربر Online
1071 کاربر online
 : شیمی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 24 تیر 1386 [16:09 ]
  آیا می توان مشکل کربن دی اکسید راحل کرد؟
 

آیا می توان مشکل کربن دی اکسید راحل کرد؟
گواهی برتغییر آب و هوا و اسیدی شدن اقیانوس ها, ادامه رشد غیر قابل باور نشر کربن دی اکسیدکربن است. عطش سیرنشدنی جهان به انرژی و درخواست کشورهای مثل چین و هندوستان برای رشد اقتصادی سریع، علت اصلی این پدیده تشخیص داده شده است.
بریتانیا در راستای تلاش برای کاهش نشر کربن دی اکسید در نشست ملی تصمیم به کاهش مصرف سوخت های فسیلی مانند گاز, زغال سنگ و نفت خام گرفت. در عین حال فشار برای ابداع و گسترش روش هایی تازه برای تولید انرژی را در دستور کار خود قرار داد. روش هایی که کم ترین مقدار نشر کربن دی اکسید را داشته یا اصلا آن را تولید نکنند.
یکی ازاین روش ها کنترل و انباشته کردن است.
درحال حاضر چندین روش برای ذخیره سازی کربن دی اکسید مطرح شده است. بسیاری ازاین روش ها شامل انتقال گاز به زیرزمین یا زیردریا و درمکان های خالی نفت یا گاز,سفره های ژرف آب های شور و معادن غیرقابل استفاده زغال سنگ است .
اقیانوس های عمیق نیز برای ذخیره سازی کربن دی اکسید پیشنهاد شده است. این روش شامل آزادسازی کربن دی اکسید به عمق زیر 3000 متر، یعنی جایی که آب چگال بالا تری دارد. روش دیگر برگرداندن کربن دی اکسید به کربن جامد است,که به عنوان کانی کربن شناخته شده است. کربن واکنش داده با منیزیم یا اکسید کلسیم می تواند به شکل کانی کربنات درآید.
درسراسر جهان شمار برنامه های ذخیره سازی کربن دی اکسید درمیدان های نفت و آب شور درحال پیشرفت است. در گزارش ها آمده است که بیش از 50 پروژه تنها در ایالت تگزاس در امریکا در حال اجرا است.
نصیری

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 31 تیر 1386 [15:14 ]
  یه دستگاه در حد نظریه
 

سلام
من می خوام دستگاه بسازم واسه این که جلوی اگزوز وصل شه .
واسه جم کردن کربن دی اکسید اما هنوز تحقیقی در موردش نکردم.
شما می تونین مرا راهنمایی کنین؟؟؟؟
ممنون می شم جواب بدین به امیلم:elmira_0z0n3@yahoo.com

  امتیاز: 0.00