منو
 کاربر Online
1798 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  یکشنبه 20 خرداد 1386 [05:54 ]
  انتقال بی سیم برق
 

محققان موسسه فناوری ماساچوست (‪ (MIT‬می‌گویند به زودی می‌توانند باتری رایانه یا تلفن همراه را بدون نیاز به سیم و یا باتری از آن سوی اتاق شارژ کنند. به گزارش خبرگزاری فرانسه از شیکاگو، دانشمندان ‪ MIT‬و فناوری انتقال برق بی‌سیم آنها احتمالا به زودی سیم‌ها که دستگاه‌ها را به پریز برق متصل می‌کنند، حذف کنند یا باتری‌ها را از دور خارج سازند.

آریستیدیس کارالیس یک دانشجو از اعضای گروه تحقیقاتی ‪ MIT‬که چهار سال بر روی این موضوع فعالیت کرده‌است گفت، این ابداع می‌تواند دست کم در محیط خانه و اداره تا اندازه زیادی مردم را از شر کابل‌های برق و عوض کردن باتری‌ها خلاص کند.

این گروه نشان داده‌اند که فناوی نوپای آنها به نام `WiTricity‬ می‌تواند یک لامپ ‪ ۶۰‬واتی را از یک منبع برق که در فاصله دو متری آن قرار دارد، روشن کند. مارین سولیاجیچ استاد فیزیک در ‪ MIT‬در کمبریج ماساچوست که ریاست این گروه تحقیقاتی شش نفره را بر عهده داشت، گفت این برق برای روشن کردن یک لپ تاپ متوسط کافی است.

  • ایرنا

  امتیاز: 0.00