منو
 کاربر Online
982 کاربر online
 : شیمی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فیروزه نجفی 3 ستاره ها ارسال ها: 775   در :  چهارشنبه 16 خرداد 1386 [12:11 ]
  ساخت چوب پلاستیک
 

دانشجوی رشته علوم و صنایع چوب و کاغذ دانشگاه تربیت مدرس در تحقیقات پایان نامه اش موفق به ساخت چوب پلاستیک از ضایعات تخته خرده چوب ، MDF و ضایعات پلی اتیلن سنگین شد.

`مهندس مجید چهارمحالی` ، دانشجوی رشته علوم و صنایع چوب و کاغذ دانشگاه تربیت مدرس در پایان نامه خود با عنوان «امکان ساخت مواد مرکب چوب پلاستیک با استفاده از ضایعات تخته خرده چوب و MDF و ضایعات پلی اتیلن سنگین» برای اولین بار در کشو ر، امکان ساخت تخته‌های چوب پلاستیک را با استفاده از دو روش ذوب مخلوط - پرس گرم و خشک مخلوط - پرس گرم و مقایسه دو روش جهت انتخاب بهترین روش از نظر تکنیکی، خواص فیزیکی و مکانیکی مورد بررسی قرار گرفت.

در این تحقیق ضمن ساخت تخته های «چوب پلاستیک»، خواص فیزیکی و مکانیکی این تخته‌ها با تخته‌های MDF و تخته خرده چوب استاندارد موجود در بازار مورد مقایسه قرار گرفتند.

در این پایان نامه آمده است: تخته‌های چوب پلاستیک با دانسیته اسمی یک گرم برسانتیمتر مکعب و ابعاد اسمی 1 × 35 × 35 سانتیمتر از ضایعات پلی اتیلن سنگین حاصل از بطری‌های شیر (به عنوان پلاستیک) و ضایعات تخته خرده چوب و ضایعات MDF (به عنوان الیاف طبیعی) با نسبت وزنی 60 و 70 و 80 درصد الیاف ساخته شدند، سپس خواص فیزکیی مانند رطوبت تعادل، دانسیته، جذب آب و واکشیدگی ضخامت بعد از 1960 ساعت غوطه‌وری در آب و خواص مکانیکی مانند مدول الاستیسیته، مقاومت خمشی، قدرت نگهداری پیچ و میخ عمود بر سطح و مقاومت به ضربه بدون فاق نمونه‌ها اندازه گیری شدند.


منبع: ایسنا

  امتیاز: 0.00