منو
 کاربر Online
488 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  جمعه 04 خرداد 1386 [16:40 ]
  موفقیت تازه دانشمندان در تولید سوخت خودرو از سیب‌زمینی و ذرت!
 

موفقیت تازه دانشمندان در تولید سوخت خودرو از سیب‌زمینی و ذرت!

محققان از ابداع روش جدیدی برای تولید هیدروژن از ذرت یا سیب زمینی خبر دادند که با این روش تولید وسایل نقلیه پیل سوختی اقتصادی‌تر و عملی‌تر خواهد شد.

به گزارش سرویس «علمی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محققان با استفاده از مجموعه‌ای از آنزیم‌های تهیه شده از چندین ارگانیسم، روش جدیدی برای تبدیل نشاسته موجود در بسیاری از منابع خوراکی از جمله ذرت و سیب زمینی به گاز هیدروژن در دماها و فشارهای بسیار پایین ابداع کرده‌اند.

در این روش مقدار هیدروژن تولید شده سه برابر بیشتر از روش‌های آنزیمی قدیمی‌تر است و به این ترتیب امکان عملی شدن استفاده از چنین آنزیم‌هایی برای تولید هیدروژن برای وسایل نقلیه پیل سوختی افزایش خواهد یافت.

محققان دانشگاه فنی ویرجینیا، آزمایشگاه ملی اوک ریچ و دانشگاه جورجیا در این آزمایش 13 آنزیم تجاری موجود و ایزوله شده از ماست، باکتری، اسفناج و ماهیچه خرگوش را با یکدیگر ترکیب کردند. هیدروژن از دو منبع یکی نشاسته و دیگری آب استفاده شده برای اکسیده کردن نشاسته به دست می‌آید و آنزیم‌های موجود واکنش‌های شیمیایی را در این روش تسهیل می‌کنند. به طوری که آب و نشاسته به طور کامل به هیدروژن و دی اکسید کربن تبدیل می‌شوند.

  امتیاز: 0.00