منو
 کاربر Online
955 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  سه شنبه 01 خرداد 1386 [11:55 ]
  صدای پروتئینها هم در آمد!
 

صدای پروتئینها هم در آمد!

دیگر برای روئیت توالی اسید های آمینه یک پروتئین لازم نیست آن را مشاهده کنید . کافی است کاست آن را اجرا کنید تا به نوای پروتئین دلخواهتان گوش دهید ! اگر زبان تبدیل پروتئین به موسیقی را بلد باشید .فقط با گوش کردن موسیقی کلاسیک یک پروتئین به توالی اسیدهای آمینه آن پی خواهید برد . در خبری که دیروز در سایت ساینس دیلی منتشر شده بود تصویری از نت های موسیقی یک پروتئین درج شده است.

تصویر


این نت ها برگردان توالی اسید های آمینه یک پروتئین هستند تعداد ۲۰ اسید آمینه به تعداد نت های موسیقی به طور قراردادی ترجمه شده اند تا الفبای صوتی پروتئین ها ایجاد گردد. دانشمندان زیست شناسی مولکولی انستستوUCLA برای پروتئین ها تعداد ۲۰ نت موسیقی تعریف کرده اند . نکته جالب توجه اینکه پروتئین های مختلف موسیقی های متفاوتی دارند و یک تناظر یک به بیک بین پروتئین ها و قطعات موسیقی وجود دارد . هر پروتئین یک موسقی منحصر به فرد دارد . شاید در آینده ای نزدیک بتوان به جای مشاهده اثرات ژل انگشت نگاری ژنی ومقایسه نوارهای ایجاد شده افراد روی ژل الکترو فورز به آهنگ ویژه آن فرد گو ش فرا داد . این آهنگ باید از سر هم کردن تعدادی قطعه موسیقی مربوط به پروتئینهای فرد بوجود آمده باشد !

  امتیاز: 0.00