منو
 صفحه های تصادفی
آزمایش گرم شدن با تابش
قیس بن ساعده
ویروسهای جانوری
آزمایش دو شکاف یانگ
تاریخ معاصر اسپانیا
تیره اسفند
نیروی نظامی و نهاد لشگری و رابطه آن با نهاد دیوانی در عهد صفویه.
شکارچی – خوشه چینان در آمریکای باستان
anorectal abscess
میتنریم
 کاربر Online
893 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سبحانی 3 ستاره ها ارسال ها: 327   در :  پنج شنبه 06 اردیبهشت 1386 [10:57 ]
  شگفتیهایی از باکتریها
 

آیا می دانید چند نوع باکتری وجود دارد؟

کسی بطور دقیق پاسخ این سوال را نمی داند، اما در حال حاضر حدود 4000 نوع از باکتریها شناخته شده اند. باکتریها در هر جایی یافت می شوند، از جمله بالاترین نقطه کوه گرفته تا ته دریاها و حدودا 98 درصد از آنها مضر می باشند.

شکل آنها شبیه به چیزیست؟

آنها به هر چیزی شبیهند، از یک توپ کوچک کم باد گرفته تا اجسامی هجیب و مودار با دنباله های شلاق مانند، طول کوچکترین باکتری یعنی میکوپلاسما لیدلای (MycoPlasma LaidLawii) یک ده هزارم (0001/0) میلیمتر می باشد، در حالی که باکتری بزرگی مانند اپولوپسیوم فیشل سونی (Epulopiscium Fisheisoni) که در روده `جراح ماهی قهوه ای` یافت شده است، حدود پنج دهم (5/0) میلیمترپنها دارد، یعنی به اندازه ای بزرگ است مه با چشم غیر مسلح نیز می توان آن را دید.

آیا باکتری نیز بیمار می شود؟

بله، در مورد باکتریها، میکروبهای خاصی وجود دارند که باعث بیملاری آنها میشوند. اینمیکروبها ویروس باکتریوفاژتی (T) نامیده میشوند که مانند ذرات بیگانه ای، باعث جراحت دیواره های خارجی ذرات بیگانه ای، باعث جراحت دیواره های خارجی باکتری میشوند و آنها را سوراخ می کنند و سپس به صورت مواد چرکین (عفونی) خارج میشوند.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 08 اردیبهشت 1386 [08:11 ]
  غلط علمی
 

با سلام ... به نظر بنده متن ذکر شده در مورد باکتری ها دارای دو اشکال است:

1)اینکه گفته شده 98% از باکتری ها مضر هستتد کاملا اشتباه می باشد زیرا فقط عده ی کمی از باکتری ها مضر هستند و ما بقی مفید می باشند.
2)ویروس های آلوده کنند ه ی باکتری ها یا همان باکتریوفاژها را با علامت فی نشان می دهند نه T بلکه باکتریوفاژ آلوده کننده ی باکتری E.coli را با علامت فی و سپسT نشان میدهند.
با تشکر
علیرضا اسداللهیان دانشجوی رشته ی میکروبیولوژی.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  شنبه 08 اردیبهشت 1386 [08:18 ]
  باکتریها
 

سلام
در مورد باکتریها میتوانید به لینکهای زیر مراجعه کنید.


  امتیاز: 0.00