منو
 صفحه های تصادفی
تراز انرژی
تولید پراکنده ««DG»»
چگونگی تغییرات نخستین انرژی یونش در یک گروه
عفونت زخم
دیوید وارک گریفیث
کلومل
دستورالعمل امام صادق علیه السلام به یاران
ترکیب شیمیایی متغیر سیاره‌ها
روشهای مبارزه
ذخیره انرژی
 کاربر Online
803 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فیروزه نجفی 3 ستاره ها ارسال ها: 775   در :  جمعه 31 فروردین 1386 [07:43 ]
  تهیه واکسن برای درمان تومور سرطانی مغز
 

پژوهشگران در آمریکا می‌گویند آزمایش‌های اولیه یک واکسن جدید سرطان بر روی بیمارانی که دارای تومور مهلک مغزی ( گلیوما) هستند، نشان می دهد که معالجه موثر بوده است.


در این آزمایش‌ها که در دانشگاه کالیفرنیا صورت گرفت، به بیماران واکسنی که وایتسپن vitespen خوانده می شود تزریق شد. کار این واکسن این است که سیستم مصونیت خود بیمار را تحریک می کند تا به سلول های سرطانی حمله کند.


پرفسور پل ماتیو از امپریال کالج دانشگاه لندن، می گوید این یافته ها ممکن است انقلابی در مداوای بیماران مبتلا به غده سرطانی مغز ایجاد کند.


پرفسور ماتیو، می گوید: «آنچه که ما غالبا فراموش می کنیم این است که بدن، خود بهترین درمان‌ها را برای سرطان فراهم می آورد. سلول های مصونیت بدن ما، همان سلول هایی که برای جنگ با عفونت به ما کمک می کنند، مرتبا غده های ما را هم تحت نظر دارند. اگر بتوانیم این سلول ها را تحریک کنیم که به دنبال غده های سرطانی بگردند و موثرتر کار کنند در آن صورت به طور بالقوه می توانیم یک استراتژی کاملا جدید برای مداوای غده های سرطانی مغز پیدا کنیم.»


واکسن مورد بحث، مطابق با نیازهای هر بیمار و با استفاده از موادی که از تومور سرطانی خود بیمار به دست آمده ساخته می شود.


نتایج اولیه نشان داد که هفت بیمار از هشت بیماری که تحت نظر قرار داشتند، بیش از مدت شش ماه و نیمی که برای زنده ماندن آنها تخمین زده می شد، زنده ماندند.


به گزارش بی بی سی، این امیدواری وجود دارد که واکسن جدید نهایتا بتواند در معالجه شماری از سرطان‌ها موثر واقع شود.


هم اکنون آزمایش‌های بالینی واکسن جدید بر روی بیمارانی که مبتلا به سرطان پوست، کبد و روده بزرگ هستند، شروع شده است.

منبع:ایسنا

  امتیاز: 0.00