منو
 صفحه های تصادفی
لشکرکشی محمود به ولایات جبال
فیلم برداری
فراخوان مشارکت در محتوای گروه نجوم
درخت ژینکوبیلوبا
برهم خوردن تعادل روحی
درخت بادام
تولی و تبری
عصر اتمی
آنافیلاکسی
ترمولیت
 کاربر Online
940 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline پژمان-رحیمی-صادق 3 ستاره ها ارسال ها: 607   در :  سه شنبه 28 فروردین 1386 [05:59 ]
  به گوشى نوکیاى خود جان تازه‌اى ببخشید
 

به گوشى نوکیاى خود جان تازه‌اى ببخشید
احتمالا تکراری ولی مفید !

کارایی سیستم عامل سیمبیان مانند هر سیستم عامل دیگرى همچون ویندوز موبایل ممکن است پس از چند دقیقه کاهش یابد و از سرعت عملکرد آن کاسته شود. به عنوان مثال ممکن است زمان زیادى طول بکشد تا برنامه‌هاى نصب شده در گوشى شما اجرا ‌شوند. خوشبختانه در سیستم عامل ویندوز راه‌کارهایى وجود دارند که مى‌توانند تا حد زیادى از وقوع این مشکل جلوگیرى کنند و براى مدت زمان زیادى سیستم شما را سرحال نگه دارند. اما در سیستم عامل سیمبیان وضعیت فرق مى‌کند و شما مجبور هستید که براى رفع این مشکل گوشى خود را «ریست نرم‌افزارى» کنید. اما واقعاً چه عواملى در کاهش سرعت سیستم عامل سیمبیان تأثیرگذار هستند
کاهش حجم حافظه آزاد داخلى گوشى
نصب برنامه و بازى‌هاى متعدد
کاهش حجم حافظه آزاد کارت حافظه
ویروسى بودن گوشى
حالا بریم سر روش حل مشکلات بالا + گرفتن نسخه پشتیبان از اطلاعات مهم گوشی خود بر روی کامپیوتر:


عوامل کاهنده‌ى سرعت در سیستم عامل سیمبیان
چندین عامل مهم دست به دست هم مى‌دهند و سرعت کارکرد گوشى شما را کاهش مى‌دهند، که در اینجا به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

• کاهش حجم حافظه آزاد داخلى گوشى: این مورد شاید مهمترین عاملى است که سبب کند شدن عملکرد گوشى شما مى‌شود. این مشکل بیشتر در گوشى‌هایى رخ مى‌دهد که حافظه داخلى کمى دارند. اما در گوشى‌هاى نوکیا سرى N که حجم حافظه داخلى آن‌ها زیاد است شما محدودیت زیادى نخواهید داشت. براى آگاهى از اطلاعات مربوط به حافظه داخلى گوشى باید مسیر زیر را طى کنید:

Menu → Options → Memory details → Phone memory
• نصب برنامه و بازى‌هاى متعدد: در سیستم عامل سیمبیان به مانند ویندوز، نصب و عزل مکرر برنامه‌ها باعث کاهش کارایى سیستم عامل مى‌شود و سبب مى‌شود یک سرى فایل بى‌مصرف حافظه گوشى را اشغال کنند.
به علاوه
برخى از برنامه‌ها وجود دارند که همیشه فعال هستند و مقدارى از حافظه را به خود اختصاص مى‌دهند.
این مشابه همان چیزى است که شما در قسمت Processes و Task Manager ویندوز مشاهده مى‌کنید. البته اگر برنامه مدیریت فایل FExplorer را بر روى گوشى خود داشته باشید با مراجعه به قسمت Processes و Tasks، به این مسئله پى خواهید برد.

• کاهش حجم حافظه آزاد کارت حافظه: این مورد ممکن است به اندازه مورد اول تأثیرگذار نباشد اما مسلماً اگر از ظرفیت کارت حافظه شما چیز زیادى باقى نمانده باشد، نباید از گوشى خود انتظار داشته باشید که سریع عمل کند. براى آگاهى از اطلاعات مربوط به کارت حافظه گوشى باید مسیر زیر را طى کنید:

Menu → Options → Memory details → Memory card

• ویروسى بودن گوشى: احتمالاً پیش‌زمینه ذهنى خوبى در این مورد دارید! وجود ویروس در هر سیستم عاملى سبب بروز مشکلات زیادى مى‌شود. اگر اهل بلوتوث‌بازى هستید و گوشى شما بطور غیرعادى کند است، مدت زمان شارژ باترى آن بطور غیرعادى کم است، بدون هیچ دلیلى گوشى خاموش مى‌شود و … باید این احتمال را بدهید که گوشى شما ویروسى شده است.از اطلاعات خود پشتیبان گیری کنید


زمان آن فرارسیده است که به گوشى خود جان تازه‌اى ببخشید. اینجاست که ریست نرم‌افزارى به داد شما مى‌رسد و یک گوشى نو را به شما تحویل مى‌دهد. پیشنهاد مى‌کنیم که همراه با ریست نرم‌افزارى، کارت ممورى را نیز توسط گوشى فرمت کنید و در واقع یک خانه‌تکانى کلى انجام دهید. اما قبل از این‌کار باید به چند نکته بسیار مهم توجه داشته باشید:

• با ریست کردن دستگاه تمام اطلاعاتى که بر روى حافظه داخلى گوشى (Phone memory) وجود دارند، از بین مى‌روند (این اطلاعات شامل یادداشت‌هاى ذخیره شده در قسمت Note، اطلاعات ذخیره شده در قسمت تقویم و … مى‌باشد). توجه داشته باشید که پیام‌هاى SMS و شماره‌هاى دفترچه تلفن بصورت پیش‌فرض بر روى حافظه دستگاه ذخیره مى‌شوند. به علاوه تمامى تنظیمات کنونى گوشى از بین خواهند رفت و به حالت اولیه و یا در اصطلاح کارخانه بازخواهند گشت.

• با فرمت کردن کارت حافظه تمامى اطلاعات موجود بر روى آن از بین خواهند رفت. به عنوان مثال پوشه Office که در بیشتر گوشى‌هاى جدید نوکیا وجود دارد و به نمایش فایل‌هاى Word ،PowerPoint ،PDF و … مربوط مى‌شود بر روى کارت حافظه دستگاه وجود دارد. علاوه بر این اگر کارت حافظه را محل ذخیره‌سازى SMSها و شماره‌هاى دفترچه تلفن انتخاب کرده‌اید باید نسبت به پشتیبان‌گیرى از آن‌ها دقت داشته باشید.

براى پشتیبان‌گیرى چند راه وجود دارد. معقول‌ترین راه استفاده از نرم‌افزار Nokia PC Suite است که با آن آشنایى دارید و براى نقل و انتقال فایل‌ها میان کامپیوتر و گوشى خود از آن استفاده کرده‌اید. بدین منظور پس از اتصال گوشى خود به کامپیوتر وارد قسمت Backup and restore این نرم‌افزار شوید و سپس عبارت Make a backup of the phone contents to the PC را انتخاب کنید. اکنون در صفحه جدید از شما پرسیده مى‌شود که قصد دارید از کدام قسمت‌ها نسخه پشتیبان تهیه کنید. پس از طى این مرحله یک فایل Backup ایجاد مى‌شود که شما هر زمان که مایل باشید مى‌توانید آن را از طریق همین قسمت در گوشى خود Restore‌ کنید.

  امتیاز: 0.00