منو
 صفحه های تصادفی
هالوژنها
اهداف مشروطه طلبان
جذب و انتشار هیدرازین در بدن
پیام:صفحه رفع ابهام
بهداشت و سلامت فوتبالیست
علی علیه السلام در امت پیامبر بی نظیر است
بازگشت ادبی
عناصر گروه VIIA (قسمت اول)
فرو رفتن ناخن پا در گوشت
آلبرت انیشتین
 کاربر Online
196 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سبحانی 3 ستاره ها ارسال ها: 327   در :  چهارشنبه 22 فروردین 1386 [08:39 ]
  چند نکته در مراقبت از پوست
 

چند نکته در مراقبت از پوست


داشتن 6 تا 8 ساعت خواب شبانه به داشتن پوست خوب و شاداب کمک می‌کند چون در طی خواب شبانه موادی در بدن ساخته می‌شود. که برای ترمیم پوستی لازم و ضروری است. و بیخوابی در شب باعث ایجاد پوستی کدر و بد می شود.

رژیمهای کم چربی ، کم قند و کم پروتئین به دلیل اختلال در سوخت و ساز بدن باعث ایجاد پوستی نامناسب میشود. رژیمهای لاغری شدید باعث میشود پوست شل و چروک شود. کمبود آهن و کم خونی باعث ایجاد پوست خشک و رنگ پریده میشود. مصرف گوشت قرمز ، جگر و زرده تخم مرغ و درمان طبی کم خونی در ایجاد پوست شاداب موثر است.

مصرف زیاد ویتامین A باعث افزایش شاخی شدن پوست و انسداد منافذ پوستی میشود. در نتیجه بهتر است از مصرف بیش از حد آن به صورت قرصهای خوراکی ویتامین A پرهیز کرد. اگر تمام مواد و ویتامینهای لازم از راه مواد غذایی به بدن شما برسد در ایجاد پوست شاداب موثر است.
در آخر لازم است بدانید استرس و فشار روانی یکی از مهمترین عامل مخرب پوست است و باعث میشود که پوست شادابی خودش را از دست بدهد و بعضا باعث جوش و لکه میشود. پس خوش باشید.

  امتیاز: 0.00