منو
 کاربر Online
1503 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سبحانی 3 ستاره ها ارسال ها: 327   در :  چهارشنبه 22 فروردین 1386 [07:39 ]
  چند نکته در مراقبت از پوست
 

چند نکته در مراقبت از پوست


داشتن 6 تا 8 ساعت خواب شبانه به داشتن پوست خوب و شاداب کمک می‌کند چون در طی خواب شبانه موادی در بدن ساخته می‌شود. که برای ترمیم پوستی لازم و ضروری است. و بیخوابی در شب باعث ایجاد پوستی کدر و بد می شود.

رژیمهای کم چربی ، کم قند و کم پروتئین به دلیل اختلال در سوخت و ساز بدن باعث ایجاد پوستی نامناسب میشود. رژیمهای لاغری شدید باعث میشود پوست شل و چروک شود. کمبود آهن و کم خونی باعث ایجاد پوست خشک و رنگ پریده میشود. مصرف گوشت قرمز ، جگر و زرده تخم مرغ و درمان طبی کم خونی در ایجاد پوست شاداب موثر است.

مصرف زیاد ویتامین A باعث افزایش شاخی شدن پوست و انسداد منافذ پوستی میشود. در نتیجه بهتر است از مصرف بیش از حد آن به صورت قرصهای خوراکی ویتامین A پرهیز کرد. اگر تمام مواد و ویتامینهای لازم از راه مواد غذایی به بدن شما برسد در ایجاد پوست شاداب موثر است.
در آخر لازم است بدانید استرس و فشار روانی یکی از مهمترین عامل مخرب پوست است و باعث میشود که پوست شادابی خودش را از دست بدهد و بعضا باعث جوش و لکه میشود. پس خوش باشید.

  امتیاز: 0.00