منو
 کاربر Online
649 کاربر online
 : باشگاه دانش آموزی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 19 فروردین 1386 [14:08 ]
  آيا ميدانيد حذف كنكور به ضرر ماست ؟
 

biggrin با سلام . متوسفانه طرح حذف کنکور و معدلی ساختن آن اشکالات فراوانی دارد که به چند مورد آن اشاره می کنیم :
1) افرادی که امسال و حتی سال آینده کنکور در پیش رو دارند به هیچ وجه از تاثیر معدل آگاه نبوده اند و در نتیجه فکری برای ارتقای معدل خود نکرده اند . 2) نظام معدلی یعنی درس خواندن از ابتدای دبیرستان و اگر در این بین هر مشکلی پیش آید یعنی شما آینده ی تحصیلی و کاری خود را خراب کرده اید . 3) ورود برخی از صاحبان نفوذ و قدرت به دانشگاه ها . در این نظام ، هر کس نفوذش را داشته باشد می تواند معدل فرزند خود را ارتقا دهد و این کار را من شخصا مشاهده کرده ام و این یعنی بازماندن عده ای که ورود به دانشگاه حقشان است . 4) افرادی که مطالب را طوطی وار حفظ کرده اند وارد دانشگاه ها می شوند در حالی که هیچ درکی از درس ها ندارند و ...

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 19 فروردین 1386 [16:56 ]
  مبحث حذف کنکور - موافقم
 

من کاملا با این نظر موافقم چون علاوه بر همه دلایل فوق اینم هست که به ضرر تیزهوشانی ها میشه چون سطح درسیشون بالاتر و سخت تره. تازه هر مدرسه ای برای اینکه قبولی هاش زیاد بشن امتحانات رو ساده تر می گیره.

توضیح دبیر گروه عمومی: با سلام و تشکر از اظهار نظر جنابعالی،لطفا برای سادگی در خواندن نظرات و هماهنگی با سایر قسمتهای سایت، از این به بعد نوشته هایتان را به فارسی برامون بنویسین.

man kamelan ba in nazar moafegham chon alave bar hameye dalayele fogh inam hast ke be zarare tizhooshani ha mishe chon sathe darsishoon balatar va sakhttare taze har madreseie baraye inke ghaboolihash ziad beshan emtahanat ro sadetar migire!

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه عمومی 2 ستاره ها ارسال ها: 54   در :  یکشنبه 19 فروردین 1386 [17:30 ]
  مبحث حذف کنکور
 

در مورد حذف کنکور و جزئیات طرح مجلس درباره این موضوع این خبر ایرنا رو می تونید بخونید که البته برا دو ماه پیش هستش. اما یه خبر جدیدترم اظهار نظر یکی از نمایندگان مجلس است که اینجا می تونید بخونید.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 19 فروردین 1386 [19:45 ]
  بله اما کو گوش شنوا
 

بله و دانش آموزی از قشر مستضعف که به هزار امید و آرزو کنکور قبول خواهد شد تا نان آور خانواده اش باشد شاید با این اوضاع تمام آرزوهایش بر باد برود . واقعا جای بسی تامل دارد . خواهش میکنم دوستان مطلب را از طریق وبلاگ ها و وب سایت دولت و مجلس و وزارت آموزش و پرورش به اطلاع نمایندگان و دولت مردان برسانند تا تجدید نظر شود ...

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه عمومی 2 ستاره ها ارسال ها: 54   در :  یکشنبه 19 فروردین 1386 [20:18 ]
  بررسی دقیق و کارشناسی
 

دوستان عزیز
از اینکه می‌بینم همه‌ی مسائل مطرح‌شده‌ی دوستان از سر دلسوزی و نگرانی برای آینده‌ی دانش‌آموزان این سرزمین است بسیار خرسندم، اما نباید از این نکته غافل شویم که مسئولین مرتبط با این مسئله حتما قبل از اعلام طرح ، آن را مورد بررسی کارشناسی قرار داده‌اند و مطمئنا تمام این مسائل را در این کار در نظر گرفته‌اند و برای آنها راه‌حلی اندیشیده‌اند.
حذف کنکور و جایگزینی معدل یک بخش کوچک از این ماجراست.
این مسئله ابعاد مختلفی دارد و وقتی هدف کاری رفع تبعیض باشد، با اطمینان می‌گویم که به ضرر دانش‌آموزان مناطق محروم یا روستاها و حتی همه‌‌ی دانش‌آموزان نخواهد بود.
این نکته را هم باید بگویم که همه‌ی مسائل از دیدگاه‌های مختلف قابل بررسی هستند مثلا خود کنکور هم انتقادات فراوانی را متوجه خودش میکنه که یکی از اونها همین مسئله‌ی دانش‌آموزان مناطق محروم و احتمال قبولی کمترشون با توجه به امکانات اونهاست.
بنابراین از همه‌ی دوستان خواهشمندم این طرح را دقیق بررسی کنند و بعد از اون پیشنهادات و انتقادات خودشون را از همین طریق بیان کنند تا اگر مسئله‌ای از دید نمایندگان مجلس پنهان مونده باشه ، از این طریق به اونها منتقل بشه تا ان‌شاالله همه‌ی دانش‌آموزان و هم‌وطنان گرامی ما بتوانند از فرصت مساوی برای تحصیل برخوردار بشن.

موفق باشید...

  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست  
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  چهارشنبه 22 فروردین 1386 [04:30 ]
  امید است کاری بکنند ...
 

واقعا من تا حالا به این چیزا فکر نکرده بودم اما ظاهرا چیزای مهمی هستن . از نمایندگان مجلس و دانش آموزان میخوام قبل از این که کار از کار بگذره یک کاری بکنن .

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 27 فروردین 1386 [09:50 ]
  کنکور یعنی چه؟
 

کنکور یعنی چه ؟ هر که تیز هوش نبود نباید به دانشگاه برود ؟ گناه که نکرده به خاطر `تیز هوش` نبودن نتواند درس بخواند تیز هوش هم باید بتواند برود جایی که کسان دیگر نمیخواهند آن رشته را بخوانند. هر کسی در چیزی خوب است و میتواند مشکلی از مشکلات این کشور را حل کند. کسانی که برای شما ها در این کشور نان تولید میکنند شاید هوششان به اندازه مال شما نباشد اما زندگی شما را در دست دارند. آیا نمیشود همین کشاورزی هم با درس خواندن و آموزش باشد؟ این همه کار عملی هست چرا نباید دانشجو بتواند رشته ای را که دوست دارد انتخاب کند؟ معضل ما مردم ایران نیستند معضل ما سیستم ... آموزشی است. کسانی که شما با کنکور راهشان را به دانشگاه ها میبندید غربی ها آنها را آموزش میدهند و به نفع خود از آنها استفاده میکنند . اگر دانشجوی شما کاری و یا حرفه ای را نیاموخته است به خاطر بدی نظام اموزشی ایران است که همه چیز تئوری است. ما به درس خوانده ها در همه سطحی نیاز داریم و اینها باید کسانی باشند که در کارخانه ها کار کنند و کشور را با شیوه علمی بگردانند ، تا اینطور نباشد که کار های کشور به سلیقه این و آن اداره شود.
(این نامه توسط مدیر انجمن ویرایش شده است . . .)

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  پنج شنبه 30 خرداد 1387 [12:08 ]
  با حذف کنکور کلاه گشادی سرمان میرود
 

بابا با اینکه کنکور یه کمی ایراد داره موافقم. ولی طرح حذف کنکور یعنی اینکه هر دانشگاهی برای خودش استعدادهای مورد نیاز برای رشته هاش رو از طزیق یک امتحان بگیره.و این طرح هم با وجود سیستم آموزشی کشور ما باید از پایه برنامه ریزی بشه نه اینکه به جای یه امتحان که میتونه بسیار استاندارد باشه و سطح بچه ها رو با هم مقایسه کنه بیاییم یه سری امتحان دیگه رو جایگزین کنیم که اصولا هیچ تضمینی برای اینکه فقط عادلانه تصحیح بشه نداره چه برسه به اینکه بخواد توش تقلب و دست اندازی و ... نشه اصلا همین که باید تشریحی بنویسیم ممکنه هزار تا بحث داشته باشه .مثلا من توی یه امتحان تستی فقط وقتی میتونم گزینه درست رو بزنم که کل مطلب رو فهمیده باشم ولی در امتحان نهایی ممکنه من کل مطلب رو بدونم ولی اون طر که آقایون میخوان بیان نکرده باشم.اصلا شما از وضعیت تصحیح اوراق امتحان نهایی خبر دارین؟ خوب یه مصحح بای 150 تا 200 تا برگه رو صحیح کنه . خوب معلومه که میخواد زودتر این کار رو انجام بده و دقتش رو این مسائل مفهومی کم میشه.

  امتیاز: 0.00