منو
 کاربر Online
504 کاربر online
 : شیمی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 18 فروردین 1386 [18:32 ]
  موادلازم واسامی انهابرای گچبریپیش ساخته (از طریق تماس با ما)
 

نام و نام خانوادگی:محمدتهرانی

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 19 فروردین 1386 [05:46 ]
  پاسخ : وسایل گچ بری
 

دارا

بستگی به این دارد که در چه سطحی شما علاقمند به اینکار باشید . در امریکا قالب های پیش ساخته پلاستیکی در فروشگاه های لوازم هنری وجود دارد که میتواند از آنها استفاده کرده و با تکرار آنها قسمت های تزیینی به دیوار خانه یا تابلو ها ساخت و با رنگهای طلایی و یا مسی همراه با رنگ های دیگر آنها را پرداخت داد .مواد اولیه آن که از همه مهمتر است همان گچ معمولی زنده است . گچ مرده سفت نمیشود . در فروشگاهای لوازم کارهای هنری آنها را در پاکت هایی با زمان های مختلف سفت شده آماده کرده اند که در انواع و اقسام گوناگون پیدا میشود و برای استفادهء تولید زیاد پاکت های بزرگی از آن در دسترس است. اگر برای تفنن این کار را میکنید میتوانید از پاکت کوچک پلاستر پاریس استفاده کنید که همان کچ سفید است که از سنگ گچ پخته بدست میاید و سولفات کلسیم و آب آنرا تشکیل میدهد. کار های دیگر با گچ و آهک برای سفید کاری انجام میدهند . گچ مخلوط با آب به سفتی سوس مایونز در قالب پس از چند دقیقه سفت میشود اما هنوز نرم است و میتوان قسمت های اضافی آنرا تراشید و یا سنباده کرد اما پس از خشک شدن سفت میشود و قابل رنگ کردن و اسپری کرده است و میتوان با پوشاندن محل های دیگر آنرا ره دلخواه رنگ کرد و توان های هنری خود را روی موضوع پیاده کرد .کسانی که به طور حرفه ای لبه های سقف اطاق های بزرک و هال ها را با این کار هنری تزیین میکنند دارای قالب ها و اشکال چوبی برای تراش دادن لبه گچ و ایجاد نقوش دارند ، نقش دلخواه در چند نوبت ایجاد میشود و همان بار اول لزوما کار تمام شده ظاهر نمیشود و نیاز به کار بیشتر و پر کردن نقاطی است که نقش قالب را خوب نگرفته است.
برای صرفه جویی در مصرف کچ در کار های با حجم بزرگ میتوان آنرا با گل رس مرغوب مخلوط کرد و پس از خشک شدن آنرا با گچ پوشاند. پیوند های زیر را ببینید اگر چه ابزار کار زیاد نیست اما هر کسی با کمی دقت و حوصله و علاقه میتواند در سطوحی کار های قابل توجه و زیبایی تولید کند و پس از مدتی کار با آن تجربه برای تولید اثر های مهمتر هنری را کسب کند. اگر اطلاعات کافی نبود باز پرسش کنید.

سنگ گچ نپخته را جیپسوم مینامند این سنگ ها میتواند سلفات کلسیم یا منیزیم آبدار باشد.


کار های هنری با پلاستر پاریس و یا همان کچ سفید

با دقت در ابزار تصاویر میتوانید خود را در کار با گچ آموزش دهید و با چوب و یا تخته لایی وسایل برش و یا قالب های خود را بسازید.

نمونه هایی از کار گچ بری و کار با آن

اگر در ایران میخواهید با وسایل کار و محل فروش آن آشنا شوید از هنرستان ها و دانش آموزان رشته های هنری
سوال کنید.


مایکلز فروشگاه زنجیره ای وسایل هنری در امریکا

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 20 فروردین 1386 [04:46 ]
  ایده های گچ بری
 

دارا

ا

گچبری

استنسیل های تولید گچبری شکل پیوند بالا

برای گرفتن ایده به این پیوند ها نگاه کنید

نقش های گچبری

طرف چپ روی نوشته ها کلیک کنید تا نقوش دیگر را ببینید

  امتیاز: 0.00