منو
 کاربر Online
316 کاربر online
 : پرسش و پاسخ
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 18 فروردین 1386 [18:26 ]
  تبلیغ موذیانه فرهنگ غربی (از طریق تماس با ما)
 

نام و نام خانوادگی:

بنام خدا
با عرض سلام
احتراماً ؛یکی از معضلات فرهنگی موجود در جامعه مسئله تدریس زبان انگلیسی در کشور است.
بزرگترین معضل در این رابطه نبود منابع سالم و عاری از فرهنگ غرب جهت آموزش است. متأسفانه با گذشت حدود سه دهه از انقلاب، کتابهایی در کشور با بودجه بیت المال چاپ میگردد که عیناً کپی کتابهای خارجی است و نوجوانان از همان ابتدای ورود به آموزشگاهها با فرهنگ منحوس غربی به شکلی فریبنده آشنا شده و مأنوس میگردند. این نکته نیز غیر قابل انکار است که با توجه به پیشرفت تکنولوژی و ارتباطات ، فراگیری زبان انگلیسی یکی از ملزومات پیشرفت است.
حقیر که از جانبازان و آزادگان دفاع مقدس می باشم بخاطر همین موضوع و از ترس تأثیرات ناخواسته این کتب و آموزشگاهها ، با چندین برابر هزینه ، معلم خصوصی زبان که آشنا نیز هست، برای فرزندم گرفتم تا حتی الامکان از مضرات آن در امان باشد ، لکن مع الاسف منابع آموزشی مورد اطمینان که بتوان بدون تأثیر از فرهنگ غرب به فراگیری زبان پرداخت وجود ندارد. غربیها آنچنان با دقت منابع ادبی خود را ساده کرده اند که برای هر مقطعی دهها منبع و کتاب برای تمرین وجود دارد و همگی بر گرفته از داستانها و رمانهای غربی است.

پیشنهاد میگردد گروهی از اساتید مجرب با استفاده از فرهنگ غنی فارسی و ایرانی و کتب داستانی فراوانی که موجود است اقدام به ترجمه و انتشار این منابع برای سطوح مختلف نمایند(همان کاری که انگلیسیها با رمانهای خود کرده اند و آنها را برای سطوح مختلف آماده نموده به خوردمان می دهند) تا خواننده و طالب فراگیری زبان با خواندن آنها نه تنها زبان را فرا بگیرد بلکه از تأثیرات سوء کتابها و منابع خارجی در امان بوده و البته از محاسن فرهنگ خودی نیز بهره مند شود.با توجه به کثرت حوزه های متصدی فرهنگ در کشور و سرمایه کلانی که در آنها هزینه می شود، اینکار نباید چندان مشکل باشد.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  چهارشنبه 22 فروردین 1386 [10:44 ]
  آیا اینگونه بینش درست است؟
 

آیا از فرهنگ غربی فقط آزرده اید یا اینکه عرب شدن و عرب رفتار کردن ما هم شما را میازارد ؟ به هر فرهنگی که نگاه کنید قسمت های بد هم دارد منجمله فرهنگ خودمان، بنابر این در را به روی آن فرهنگ نمیشود کاملا بست. شما تمام چیز های خوب را که از فرهنگ غرب میگیرید کلا نادیده میگیرید و فورا میچسبید به بد آموری هایش. یک بد آموری که فرهنگ ایرانی دارد اینست که برخی گمان میکنند اگر وسایل بد آموزی اطرافت فراهم بود فورا باید به دامش بیفتی . آیا مگر دروغ گویی بد آموزی نیست، شما به کودکان میاموزید که دروغ در اطرافتان خواهد بود و دروغ گویی صفت ناپسندی است همه ما هم آنرا آموخته ایم و میبینید که دروغ گو هم نیستیم. لزوما همان فکر اول که به نظرمان میرسد نباید تصور شود که حقانیت دارد اینقدر سفید و سیاه نباید مسایل را دید و باید برای بیننده اعتبار قائل شد و مردم را نادان و خطاپذیر نباید تصور کرد . علاقمندان به آنکار ها با وجود بستن در ها هم اگر چیزی را بخواهند بدست میاورند باید انسان را آموزش داد .من از ایراداتی که ما ایرانی ها داریم سخنی به میان نیاوردم مبادا سخنان مرا سانسور کنند و شما گفته های مرا نشنوید. همین کامپیوتری که وسیله ارتباط شما را فراهم کرده غربی است این سیاه بینی غربی ها فکر نمیکنید که کمی ناعادلانه است و عقب ماندگی های ما فقط به گردن ماست و نه کسی دیگر ؟ اگر این روال ادامه داشته باشد غرب کماکان از کم دانی و کم دانشی ما سواستفاده خواهد کرد ، ما هستیم که باید هم فن حریف باشیم و مردم خود را به فن آوری روز آشنا کنیم تا از این حالت دفاعی 1000 ساله بیرون بیاییم و همیشه برایمان تکلیف تعیین نکنند اگر ما چنین کسانی بودیم و رفتار و کردارمان آنرا نشان داد غرب جرات مقابله با ما را پیدا نخواهد کرد.

  امتیاز: 0.00